انتقاد تند مهدوی کیا پس از حذف از مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش مجله لیست پیوند، مهدی مهدوی کیا در خصوص نتایج تیم ملی امید در قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت: خیلی متاسفم که نتوانستیم از گروه صعود کنیم. با علم به اینکه ممکن است این اتفاق برایمان بیفتد، تمام تبعاتش را پذیرفتم. قبل از اینکه به این تورنمنت برویم گفته بودم با یک تیم خیلی جوان می رویم.

انتقاد تند مهدوی کیا پس از حذف از مسابقات قهرمانی آسیا

*بازی های تاشکند برای مان تدارکاتی شد

وی افزود: دنبال کسب تجربه بودیم، چون بازی تدارکاتی نداشتیم. این بازی ها برایمان تدارکاتی شد. تمام آزمون و خطا ها در این تورنمنت رسمی شد. اگر از نظر فوتبالی نگاه کنیم هم با قطر هم مقابل ترکمنستان فزونی مطلق داشتیم. در بازی با ازبکستان که حریف اصلی ما و با حضور 20 هزار تماشاگر بود، بازی پایاپای انجام دادیم. نیمه دوم شرایط مان خیلی بهتر از حریف بود. ولی از نظر نتیجه متاسفانه تورنمنت را در بازی با ترکمنستان باختیم. جایی که بچه ها واقعا اشتباهات خیلی بچه گانه انجام دادند.

*وقتی سیستم VAR در فوتبال کشور نیست، صحبت از آن فایده ندارد

سرمربی تیم ملی امید توضیح داد: وقتی می گوییم تجربه، خیلی از دوستان توجه نمی کنند. وقتی سیستم کمک داور ویدئویی در کشور ما نیست هر چقدر هم در خصوص آن قبل از تورنمنت توضیح دادند، وقتی بازیکن در طول سال درگیرش نبوده که مثلا یک پا انداختن در 18 قدم می تواند پنالتی باشد یا یک تکل می تواند اخراج باشد، در بازی که فزونی مطلق داشتیم روی اشتباهات بازی را واگذار کردیم.

*شعار ندادم و دنبال بهانه هم نیستم

وی افزود: این هم جزو اتفاقات فوتبال است و برای تیم های بزرگ دنیا هم اتفاق افتاده است، ولی دنبال بهانه نیستم. شعار هم ندادم. خیلی ها صحبت از آینده نگری می کنند، ولی وقتی چنین اتفاقاتی می افتد خیلی ها از فرصت استفاده و حمله می کنند. با علم به اینکه می دانستم ممکن است این اتفاق بیفتد روی حرفم ایستادم و با یک تیم جوان به مسابقات رفتم. از این نظر مثبت می بینم که این اتفاقات در مقدماتی المپیک نیفتاد، چون جبران ناپذیر بود.

*بازی تدارکاتی در کمپ تیم های باشگاهی کمکی به ما نکرد

مهدوی کیا گفت: باید قبول کنیم که به این تیم چه داده ایم که بخواهیم توقع زیاد داشته باشیم؟ در 8-7 ماه گذشته چکار کردیم؟ در شروع سال تازه با شروع اردو اعتراض کردم که تمام تیم های حاضر در مرحله یک چهارم در دبی جمع شده اند. یک تورنمنتی را برگزار کردند و تمام آزمون و خطایشان را داشتند. متاسفانه ما دعوت نشده بودیم که برایم سوال بود. از همان موقع بازی های تدارکاتی و رسمی برایم دغدغه بود. بازیکن باید با لباس ملی در استادیم بازی کند و بازی تدارکاتی در کمپ، تیم های باشگاهی هیچ کمکی به ما نکردند. این روز ها را می دیدیم.

*دنبال جمع کردن رزومه برای خودم نبودم

وی افزود: در پی جمع کردن رزومه برای خودم نبودم. قرار داد من شهریور با فدراسیون تمام می گردد. می توانستم تمام بازیکنان زیر 23 سال لیگ و آماده، بازیکنانی مثل صیادمنش و حسین زاده و ... را جمع می کردم و می گفتم می خواهم قهرمان شوم و رزومه جمع کنم. قراردادم هم شهریور تمام است شما بروید از صفر شروع کنید.

*این بازیکنان در باشگاه های خود بازی نمی کنند

سرمربی تیم ملی امید توضیح داد: احساس می کردم این بچه ها احتیاج به بازی تدارکاتی دارند. این بازی ها برایمان بازی تدارکاتی شد. هر بازی کی نیمه را از دست دادیم تا بفهمیم برخی بازیکنان در شرایط مسابقه نیستند. بزرگترین مشکل ما بدنی بود. این ها درباشگاه هایشان بازی نمی کنند. در فوتبال امروز وقتی فوتبالیست نتواند بالای 11-10 کیلومتر بدود مشکل پیدا می کند. یکی از مسائل ما گلزنی بود. موقعیت های خیلی بهتری نسبت به حریفان داشتیم. موقعیت های خیلی ساده را گل نکردیم و باید روی این مسائل کار کنیم. اتفاقات 8-7 ماه اخیر اگر به همین منوال ادامه پبدا کند هیچ موفقیتی به دست نمی آید.

*اینکه 4 عکس کنار زمین بگیریم، حمایت نیست

وی افزود: این تیم باید حمایت گردد. اینکه 4 عکس کنار زمین بگیریم و صحبت از حمایت کنیم و برویم فایده ای ندارد. حمایت را باید در عمل ببینیم. این تیم احتیاج به بازی دارد. اگر بازی نکنند در تورنمنت دچار مشکل می شوند. بازیکن بازی رسمی نکرده و دچار استرس است. این بازیکنان در باشگاه ها هم باید بازی کنند و در کوران مسابقات باشند. در تیم ملی نمی توانیم کار بدنی کنیم. فرصت این کار را نداریم. بازیکن سه چهار روز قبل می آید و شما نمی توانید این کار را انجام بدهید. بازیکن باید با بدن آماده به اردو بیاید. این مسائلی است که در این مدت بوده، ولی تمام تبعاتش را پذیرفتم. الان هم پاسخگو هستم. به این بازیکنان اعتقاد دارم و می دانم قطعا شرایط شان بهتر می گردد.

*باخت مقابل ترکمنستان تجربه خوبی بود

مهدوی کیا گفت: تجربه خیلی خوبی برایشان بود. باید این باخت ترکمنستان را تجربه می کردند تا در مرحله نهایی این اتفاق برایشان نیفتد. حریف را دست کم نگیرند. از کوچکترین موقعیت ها استفاده کنند.

*بحث VAR را در فوتبال کشور جدی بگیریم

سرمربی تیم ملی امید در خصوص عملکرد و کارایی بازیکنان عنوان کرد: این داستان VAR که متاسفانه در هر سه بازی به ضرر ما بود را جدی بگیرند. برخی بازیکنان با تجربه ما هم شرایط ایده آل نداشتند. نمی توان آن ها را مقصر کرد. برخی از مصدومیت برگشته بودند. از نظر بدنی شرایط مناسبی نبود، ولی از تک تکشان متشکرم. تمام تلاششان را کردند. به آن ها گفتم این اتفاقات را من می پذیرم. شما تلاشتان را کردید. روز خوب فوتبال ما نبود و بدشانس هم بودیم. توپ از سه قدم به تیر دروازه خورد یا توپ را از روی خط برگشت می دهند.

*مشکل ما نبود بازی تدارکاتی بود؛ نه حضور کادرفنی ایرانی در تیم

وی در خصوص اینکه آیا ممکن است نفرات ایرانی به کادرفنی اضافه شوند، گفت: مسئله ای در این مقطع نداشتیم. اگر بازی بیشتری داشته باشیم قعا شرایطمان بهتر خواهد شد. به عنوان مربی تجربیات خوبی به دست آوردیم که می توانیم در مراحل بعدی از آن ها استفاده کنیم، ولی فعلا تا شهریور قرارداد داریم و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

*صلاح نمی دانم درباره شرایط فدراسیون فوتبال صحبت کنم

مهدوی کیا در خصوص شرایط بد فدراسیون فوتبال گفت: در خصوص مسائلی صحبت می کنیم که در فوتبال دنیا حل شده، به عنوان عضوی از جامعه فوتبال ملی صلاح نمی دانم در خصوص برخی مسائل صحبت کنم، چون به خودمان بر می گردد. اگر به عقب برگردیم صحبت هایی که در شروع کار با من شده بود و من را ترغیب کردند که به ایران بیایم، چیز دیگری بود. نمی خواهم بگویم 180 درجه، خیلی بیشتر از این است! درصدی از آن صحبت ها هم انجام نشد. تقریبا در عمل اجرا شده قرار گرفتیم. در این مدت، ولی اگر به همین منوال ادامه پیدا کند متاسفانه با شرایطی که من در تیم های دیگر آسیایی می بینم؛ از قافله عقب هستیم.

*شرایط باشگاه ها را باید درک کرد، اما تیم احتیاج به حمایت دارد

وی در خصوص غیبت علیرضا رضایی گفت: پارسا جعفری خوب کارکرد. او روی گل هایی که خوردیم مقصر نبود. دروازه بانی افزودیم که برای اولین بار به اردو می آمد. غیر از او دو بازیکن را شب قبل از بازی با قطر گرفتیم. دفاع چپ و راست اصلی شب قبل از بازی با قطر به ما ملحق شدند. نمی گردد گلایه کرد. قراربود لیگ زودتر تمام گردد. آنقدر کش دادند که به شب بازی ما رسید. صحبت از گذشته فایده ندارد. همیشه در این بخش ها مشکل داشتیم. اصلا دنبال بهانه نیستم. شرایط باشگاه ها را هم باید درک کرد، اما این تیم احتیاج به حمایت دارد. اینکه فقط صحبت کنیم کافی نیست.

*منتظر بودم که خیلی ها به من حمله کنند، اما با قدرت بر می گردیم

مهدوی کیا در خصوص تسویه حساب های شخصی پس از نتایج تیم ملی امید عنوان کرد: به این صحبت ها اهمیت نمی دهم. گفتم با علم به اینکه این اتفاق قرار است بیفتد به فکر خودم و رزومه نبودم. با علم به اینکه می دانستم خیلی ها منتظرند به من حمله کنند با یک تیم جوان رفتم. به فکر فوتبال ایران بودم. طبیعی است یک سری دنبال فرصت هستند. الان هم فرصت مناسبی است، ولی با قدرت بر می گردیم. بچه ها تجربه خیلی خوبی به دست آوردند. پتانسیل خیلی خوبی وجود دارد. امیدوارم اتفاقات خیلی خوبی بیفتد. این حرف ها در کشور ما لوث شده است.

*گلایه ام از این است که نمی دانیم برنامه ما و لیگ چیست؟

وی در خصوص بازی های کشور های اسلامی گفت: ما الان تکلیفمان مشخص نیست. لیگ و و بدنسازی تیم ها کی شروع می گردد؟ طبق آنچه شنیدیم برنامه ما با هفته اول لیگ برخورد دارد. نمی دانیم بازیکنان را داریم یا نه؟ گلایه ام از این است که نمی دانیم برنامه ما چیست. نمی دانیم قرار است با کدام بازیکنان به این مسابقات برویم. با باشگاه تعامل داریم یا نه؟ هفته اول لیگ است. در خصوصش الان متاسفانه نمی توانم صحبتی داشته باشم.

*در تیم ملی بر روی همه باز است

سرمربی تیم ملی امید در خصوص اینکه آیا در آینده دروازه بان های استقلال دعوت می شوند، گفت: شرایط سنی اش به ما نمی خورد و تمام شد. در همین تورنمنت می توانستیم از بازیکن بالای 21 سال استفاده کنیم، ولی هرکسی شایسته باشد به اردوی تیم ملی دعوت می گردد. با کسی مسئله ای نداریم. هرکس توانایی داشته باشد در های تیم ملی باز است. همیشه استقبال می کنیم. در انتخاب بازیکنان هر مربی سلیقه ای دارد و شاید اشتباه کند. در تیم ملی همیشه به روی همه باز است و با آغوش باز از همه بازیکنان استقبال می کنیم.

* از دعوت کمیته فنی فدراسیون فوتبال خبر ندارم

مهدوی کیا در خصوص اینکه کمیته فنی فدراسیون فوتبال او را به جلسه ای برای بررسی شرایط تیم دعوت کرده، گفت: اصلا خبر ندارم و از شما می شنوم. 8-7 ماه است فعالیت می کنیم و تا به حال چنین چیزی را نشنیده ایم. خبر ندارم و نمی دانم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1472

به "انتقاد تند مهدوی کیا پس از حذف از مسابقات قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند مهدوی کیا پس از حذف از مسابقات قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید