چرا فینال لیگ قهرمانان آسیا به جای تهران در دوحه برگزار می گردد؟

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران، به دلیل شیوع ویروس کرونا کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت رقابت های لیگ قهرمانان این قاره را در سال 2020 به صورت متمرکز در کشور قطر برگزار کند. در تصمیم اولیه AFC آمده بود فینال این دوره از بازی ها قطعاً تک مسابقه و در کشوری که از منطقه غرب آسیا فینالیست گردد، برگزار خواهد شد.

چرا فینال لیگ قهرمانان آسیا به جای تهران در دوحه برگزار می گردد؟

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

با این حال بعد از فینالیست شدن پرسپولیس ایران از یک سو و اعلام آمادگی کشور قطر برای برگزاری مسابقات شرق قاره از سوی دیگر، معادلات مشخص محل برگزاری فینال تغییر کرد.

در حالی که انتظار می رفت استادیوم آزادی ایران محل برگزاری فینال انتخاب شد، از چندی پیش رسانه های قطر خبر دادند که این میزبانی از ایران گرفته شده و بازی احتمالاً در دوحه برگزار می گردد.

امروز کنفدراسیون فوتبال رسماً خبر رسانه های قطری را تایید و بیان کرد میزبانی فینال لیگ قهرمانان 2020 برعهده کشور قطر است.

داتو ویندسور جان دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این ارتباط به سایت AFC گفت: همه گیری ویروس کرونا بدون شک تصمیم گیری درباره مشخص محل برگزاری فینال سال جاری را پیچیده تر کرد به ویژه با محدودیت های بهداشتی.

وی اضافه نمود: علاوه بر محدودیت های متعدد، کنفدراسیون آسیا می خواست از اصل مهم بازی جوانمردانه محافظت کند. بر خلاف سال های قبل، سال جاری فینال تک بازی است و باید اطمینان حاصل می کردیم که هیچ بی عدالتی برای یکی از تیم ها رخ نمی داد.

دبیر کنفدراسیون آسیا گفت: امنیت و رفاه تمام شرکت کنندگان در لیگ قهرمانان و محافظت از همه ذی نفعان برای AFC مهم بوده است. بنابراین باید از فدراسیون فوتبال قطر، مقامات محلی و وزارت خانه های این کشور برای اقدامات بهداشتی و پزشکی تشکر کنیم.

ویندسور جان توضیح داد: برگزاری موفقیت آمیز لیگ قهرمانان آسیا (غرب) در کشور قطر گواه بر توانایی فدراسیون فوتبال این کشور است و ما آماده از سرگیری مسابقات شرق در این کشور می شویم.

به گزارش خبرنگاران، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در ادامه صحبت های دبیر کل این نهاد نوشت: علاوه بر این AFC مجبور بود توانایی میزبانی، تکنولوژی یاری داور ویدئویی، الزامات و نیازهای پزشکی و تعهدات تجاری را -برای مشخص محل برگزاری فینال- در نظر بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 608

به "چرا فینال لیگ قهرمانان آسیا به جای تهران در دوحه برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فینال لیگ قهرمانان آسیا به جای تهران در دوحه برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید