اختلاف آنکارا - مسکو بر سر استقرار نظامی ترکیه در جمهوری آذربایجان

به گزارش مجله لیست پیوند، پس از آنکه آنکارا و مسکو در ماه جاری میلادی برای نظارت بر آتش بس منطقه قره باغ توافق کردند، یکی از منابع ترکیه ای گفته که دو کشور بر سر تمایل آنکارا برای ایجاد یک پست نظارتی مستقل نظامی در قلمروی جمهوری آذربایجان اختلاف نظر دارند.

اختلاف آنکارا - مسکو بر سر استقرار نظامی ترکیه در جمهوری آذربایجان

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه و روسیه توافق نموده اند تا یک مرکز مشترک را در منطقه به منظور نظارت بر آتش بس 10 نوامبر ایجاد نمایند که به چندین هفته درگیری در منطقه مورد مناقشه قره باغ بین نیروهای باکو و ایروان خاتمه داد.

توافق آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ شامل استقرار 2000 صلح بان روسی است.

مقام های روسیه و ترکیه هنوز بر سر پارامترهای مکانیسم نظارت به توافق نرسیده اند اما ترکیه که حامی دولت باکو است می خواهد پست نظارتی مستقل خود را داشته باشد تا بتواند بر نفوذش بر منطقه ای که برای امنیت خودش مهم است، بیفزاید.

یکی از منابع دولت ترکیه که خواست نامش فاش نشود، گفت: بزرگترین اختلاف نظر بین آنکارا و مسکو این پست نظارتی است که ترکیه به دنبال ایجاد آن در سرزمین های جمهوری آذربایجان است. روسیه فکر می نماید که این امر برای ترکیه در ایجاد چنین پستی غیر لازم است. اما این مساله برای ترکیه ضرورت دارد.

این منبع مطلع همچنین ادامه داد، مذاکرات در مسکو ادامه دارد و ترکیه انتظار دارد که در نهایت به توافق نظری با روسیه برسد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 717

به "اختلاف آنکارا - مسکو بر سر استقرار نظامی ترکیه در جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف آنکارا - مسکو بر سر استقرار نظامی ترکیه در جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید