احتمال تعویق در بازگشایی جاده هراز

به گزارش مجله لیست پیوند، در پی انسداد محور هراز از دو روز گذشته و ادامه داشتن آن تا سرانجام هفته جاری، رییس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای چرایی این انسداد را بیان کرد و گفت: اگر احتیاج باشد زمان بازگشایی به تعویق خواهد افتاد.

احتمال تعویق در بازگشایی جاده هراز

به گزارش ایسنا، شنبه گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه به علت اجرای عملیات کارگاه جاده ای در محور هراز، این جاده کوهستانی تا چهارشنبه هفته جاری (28 اردیبهشت ماه) مسدود خواهد بود.

در این اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور آمده بود که به علت انجام عملیات احداث یک دستگاه آب رو و کانال راهنمایی آب و تیرگذاری پل استراباکو در محور هراز و در حدفاصل پارک جنگلی آمل تا پیچ ابتهاج، این محور در بازه زمانی مذکور با انسداد موقت روبرو خواهد شد.

حبیب جمشیدی -رییس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در این باره به ایسنا گفت: همیشه انسداد محور به دو صورت از سوی سازمان راهداری اتفاق می افتد، یکی اینکه ممکن است بر اثر حادثه طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش یا اتفاق طبیعی این چنینی انسداد صورت گیرد که به آن بحران می گوییم. در این صورت باید سریعا نسبت به آن واکنش نشان داد و مشکل را رفع کرد.

وی اضافه نمود: بعضی دیگر از انسداد های صورت گرفته به نام کارگاه عملیات جاده ای است و پیش از آن، اطلاع رسانی های لازم درباره انسداد صورت می گیرد. این انسداد در محور هراز نیز جزو انسداد های از پیش برنامه ریزی شده است که برای انجام عملیاتی به آن احتیاج داشتیم.

رییس اداره بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: در این انسداد به علت اینکه شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور می خواهد پلی را در محور هراز و در محدوده پیچ ابتهاج احداث کند، درخواست داشت تا در شرایطی عملیات کارگاه جاده ای انجام دهد و بستر جاده را بشکافد که تردد خودرو برقرار نباشد چرا که ممکن نبود؛ بنابراین برای انجام این عملیات کارگاهی به حدود یک هفته زمان احتیاج داشت و ما هم محور هراز را مسدود اعلام کردیم.

جمشیدی اظهار کرد: در حال حاضر عملیات شکافتن جاده صورت گرفته و بر اساس وعده ای که شرکت ساخت داده است، در روز چهارشنبه عملیات کارگاه جاده ای برای احداث این پل به اتمام خواهد رسید و محور هراز بازگشایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر این عملیات کارگاه جاده ای طولانی تر گردد آیا باز هم محور هراز مسدود خواهد بود، گفت: اگر بنا به دلایلی اجرای این طرح و احداث پل به تعویق یا تاخیر بیافتد، پیش از اتمام مهلت به ما اعلام خواهد شد و در آن صورت، انسداد محور هراز تمدید می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1459

به "احتمال تعویق در بازگشایی جاده هراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعویق در بازگشایی جاده هراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید