اجرای طرح پیک کتاب در چهار کتابخانه زنجان

به گزارش مجله لیست پیوند، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان گفت: در حال حاضر 98 باب کتابخانه عمومی در استان مشغول خدمات رسانی به شهروندان است.

اجرای طرح پیک کتاب در چهار کتابخانه زنجان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی کتابداران استان، گفت: با شیوع بیماری کرونا، خدمات کتابخانه های عمومی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ارائه می گردد و فعالیت های فرهنگی-ترویجی کتابخانه ها در فضای مجازی ادامه دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان اضافه نمود: با هماهنگی ستاد کرونا کتابخانه های استان در حال حاضر با 30 درصد ظرفیت فعالیت نموده و سالن های مطالعه کتابخانه ها نیز باز است، اما اغلب فعالیت ها در فضای مجازی انجام می گردد.

نیک بخش با اشاره به اینکه استقبال اعضا از اجرای برنامه های مجازی مطلوب بوده است، افزود: طبق آمار گرفته شده درصد مطالعه بعد از شیوع ویروس کرونا در بین مردم افزایش یافته و حتی تقاضا برای کتاب نیز بیشتر شده است.

وی در ادامه از شروع اجرای طرح پیک کتاب در زنجان اطلاع داد و گفت: در این طرح که برای بعد از دوران کرونا برنامه ریزی شده به جای اینکه مردم به کتابخانه ها مراجعه نمایند، ما کتاب را به مردم می رسانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به شیوه اجرای طرح پیک کتاب اضافه نمود: در طرح پیک کتاب بعد از تماس شهروندان با کتابخانه ها بلافاصله رصد شده و کتاب مورد نظر در منزل به فرد مورد نظر رسانده می گردد و بعد از چند روز نیز تحویل گرفته می گردد.

نیک بخش با تأکید بر اینکه در حال حاضر این طرح به صورت آزمایشی در چهار کتابخانه، سهروردی، سیدافضل موسوی، حاج احمد مهدوی و استاد رضا روزبه اجرا می گردد، افزود: همه اعضای کتابخانه ها در استان می توانند بعد از تماس با کتابخانه های مذکور و ثبت سفارش کتاب خود را در درب منزل تحویل بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کتاب های ارسالی برای اعضای کتابخانه ها ضدعفونی شده و همه پروتکل های بهداشتی نیز در این زمینه رعایت می گردد، افزود: تحویل کتاب ها نیز دو هفته تا یک ماه بعد و با مراجعه پیک به منازل اعضا انجام می گردد، یعنی در این مرحله هم احتیاج به حضور اعضا در کتابخانه ها نیست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر این طرح تا خاتمه امسال به صورت آزمایشی اجرا می گردد و در صورت استقبال در سال 1400 نیز اجرایی خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 897

به "اجرای طرح پیک کتاب در چهار کتابخانه زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح پیک کتاب در چهار کتابخانه زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید