آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی های مسکن با روش های نوین تأمین اقتصادی

به گزارش مجله لیست پیوند، جلسه ای با حضور اعضای هئیت مدیره و تعدادی از مدیران ارشد بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم اندیشی و آنالیز راهکارهای ارائه تأمین اقتصادی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف موازی استاندارد مسکن در چارچوب بورس کالا به میزبانی بانک توسعه تعاون برگزار گردید.

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی های مسکن با روش های نوین تأمین اقتصادی

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در سلسله نشست های پیشین در مورد آنالیز راهکارهای بهره گیری از روش های نوین تأمین مالی که از سوی بانک توسعه تعاون در حال پیگیری و برگزاری است، طی نشست مشترکی با مسئولین بورس کالا در محل ساختمان مرکزی بانک توسعه تعاون، اعضای هیات مدیره این بانک ضمن استماع گزارش و طرح های پیشنهادی از سوی بورس کالا، راهکارها و ظرفیت های موجود در تأمین مالی بخش مسکن به وسیله بورس کالا را آنالیز نمودند.

در این نشست که با حضور سید باقر فتاحی، رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون همچنین امیر هوشنگ عصارزاده و عباس نجفی اعضای هیات مدیره برگزار گردید، فتاحی به اهمیت موضوع تأمین مالی در بخش مسکن اشاره نموده و گفت: یکی از جدی ترین و بغرنج ترین مسائل در بخش احداث و ساخت وساز مسکن، چه در بخش تعاونی و چه بخش غیرتعاونی، موضوع تأمین مالی است و تا به امروز نیز که عمدتاً شبکه بانکی، این مسئولیت را در پروژه های احداث مسکن بر عهده داشته به دلیل محدودیت منابع لازم، عموماً مشکلاتی در تأمین منابع مالی وجود داشته است.

رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در این جلسه به مطالعات اجرایی و طرح های مختلف این بانک ازجمله طرح اوراق استثنا اشاره نموده و توضیح داد: حمایت از بخش مسکن با توجه به اهداف کلان مالی دولت همیشه در دستور کار بانک توسعه تعاون بوده و در این راستا مطالعاتی در حال اجرا و پیگیری است تا برای تأمین مالی و رونق بخش مسکن از ظرفیت های بازار سرمایه استفاده مناسبی صورت گیرد.

در این جلسه همچنین، عصارزاده با اشاره به اینکه طرح های ارزشمندی در بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از بخش مسکن و خصوصاً روش های نوین تأمین مالی در بستر ابزارهای جدید صنعت مالی در حال پیگیری است، توضیح داد: بر اساس جلسات مستمر و مکرر کارشناسی از سوی وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی آسیب شناسی دقیقی در مورد تعاونی های مسکن انجام شده است و بر همین مبنا کوشش خواهد شد با رفع کردن نقاط ضعف پیشین ازجمله موضوع تأمین مالی مناسب پروژه های تعاونی، امکان رشد و مشارکت هرچه بیشتر این بخش در حوزه مسکن فراهم گردد.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در خاتمه تأکید کرد: در این راستا بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون، آمادگی کامل دارد بر اساس یک مدل بومی قابل اجرا با بیشترین میزان اثربخشی، تمام ظرفیت خود را برای رونق بخش مسکن با روش های کارا و نوین در حوزه تأمین مالی به کار گیرد.

در این جلسه علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات مالی بورس کالای ایران و نیز جواد فلاح، مدیر مطالعات بورس کالا در مورد طرح این سازمان برای فروش اوراق مسکن در قالب اوراق سلف موازی استاندارد مسکن به عنوان یکی از ابزارهای فروش و تأمین مالی بخش مسکن در بورس کالا و ظرفیت های بازار سرمایه در این بخش، توضیحات مبسوطی ارائه نمودند

لازم به ذکر است در این جلسه موسی نجفی، مدیرکل دفتر تعاونی های توزیعی و سید سجاد نوری، مدیرعامل شرکت حامیان توسعه اعتماد نیز حضور داشتند.

#تأمین مالی#مطالعات#تعاونی#سازمان بورس کالا#رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون#رونق بخش مسکن#معاون توسعه بازار و مطالعات مالی بورس کالای ایران

آدرس کوتاه شده: https://ttbank.ir/s/mfarti

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 697

به "آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی های مسکن با روش های نوین تأمین اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی های مسکن با روش های نوین تأمین اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید