4 گردان الحشد الشعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق مرتبط شدند

به گزارش مجله لیست پیوند، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق چهار گردان از سازمان الحشد الشعبی را از زیرمجموعه این سازمان خارج و به طور مستقیم به فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور مرتبط کرد.

4 گردان الحشد الشعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق مرتبط شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله لیست پیوند، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق، گردان های متعلق به آستان های مقدس در عراق (معروف به گردان های مرجعیت) را از زیر مجموعه سازمان الحشد الشعبی خارج نموده و آنها را مستقیما از نظر اداری و عملیاتی به فرماندهی کل نیروهای مسلح مرتبط کرد.

بر اساس نامه ای که از سوی عادل عبدالمهدی به رئیس سازمان الحشد الشعبی صادر شده آمده است: ما تصمیم گرفتیم گردان های دوم، یازدهم، بیست و ششم و چهل و چهارم از لحاظ اداری و عملیاتی به فرماندهی کل نیروهای مسلح مرتبط شوند و دیگر جزئیات مربوط به این تصمیم به زودی صادر خواهد شد.

پایگاه خبری بغداد الیوم آورده است که این گردان ها شامل اللواء 2 (تشکیلات فرقة الإمام علی القتالیة)، اللواء 11 (العتبة الحسینیة)، اللواء 26 (العتبة العباسیة) و اللواء 44 (انصار المرجعیة) است و این به این معنا است که این گردان ها (گردان های معروف به مرجعیت) از این پس به فرمانده الحشد الشعبی مرتبط نیستند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 370

به "4 گردان الحشد الشعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق مرتبط شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 گردان الحشد الشعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق مرتبط شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید