کسب جایزه برترین کتاب علمی کامستک 2021 به وسیله اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران در فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شبراز، کتاب مکانیک محیط های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانومقیاس که ازسوی انتشارات بین المللی اشپرینگر در سال 2019 منتشر شد؛ حاصل سال ها تجربه علمی و تحقیقاتی مؤلفین در حوزه مدل سازی رفتار مکانیکی ساختارهای نانومقیاس است و برای اولین بار تئوری الاستیسیته غیرموضعی به صورت جامع، شفاف و نظام مند را تشریح نموده و کاربردهای این تئوری برای مدل سازی ساختارهای نانومقیاس را توضیح داده است. این کتاب مورد استقبال پژوهشگران در سطح جهان قرار گرفته و تا به امروز بارها مورد استناد بوده است.

کسب جایزه برترین کتاب علمی کامستک 2021 به وسیله اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز

جایزه برترین کتاب علمی کامستک 2021، به کتاب این کتاب کهاثر سه تن از پژوهشگران ایرانی؛ دکتر اسمعیل قوانلو، دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، دکتر سید احمد فاضل زاده حقیقی استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز و دکتر هاشم رفیعی تبار استاد گروه مهندسی و فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، تعلق گرفت.

جایزه برترین کتاب علمی کامستک، یکی از مهم ترین جوایزی است که از سوی کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی کامستک (COMSTECH) به کتاب علمی چاپ شده به زبان های انگلیسی، فرانسوی و عربی در انتشارات معتبر بین المللی اعطا می گردد.

کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی کامستک، به منظور افزایش همکاری ها و تعاملات علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی(OIC) در سال 1981 تأسیس شده است. این کمیته به صورت دوره ای (هر دوسال یک بار) جوایز ویژه ای به دانشمندان مقیم و شاغل در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که فعالیت های پژوهشی ارزنده ای انجام داده باشند، اهدا می نماید. این جوایز یکی از جوایز معتبر علمی است که به محققان کشورهای اسلامی اعطا می گردد و تا به امروز 50محقق از 12کشور اسلامی شایسته دریافت این جوایز شده اند. در این میان، برای نخستین بار جایزه برترین کتاب علمی کامستک در سال 2021، به محققان ایرانی اعطا می گردد.

یادآور می گردد: این جایزه که شامل لوح تقدیر، نشان افتخار و وجه نقد است، در نشست مجمع عمومی آینده کامستک به دکتر اسمعیل قوانلو اعطا خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1370

به "کسب جایزه برترین کتاب علمی کامستک 2021 به وسیله اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب جایزه برترین کتاب علمی کامستک 2021 به وسیله اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید