کتابخانه ملی 4000 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان اهدا کرد

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، محمد مخدومی در جمع اصحاب رسانه استان کردستان گفت: مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با هدف یاری به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتابخانه جای عمومی، 4 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا کرد.

کتابخانه ملی 4000 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان اهدا کرد

وی ادامه داد: بیش از 80 درصد کتاب های کتاب های اهدایی کنکوری است که می تواند کمبودهای موجود در کتابخانه های عمومی استان را در این زمینه تا حدودی جبران کند.

وی با بیان اینکه کتاب های اهدایی پس از تائید توسط کارشناس مربوطه برای استفاده علاقمندان در قفسه کتابخانه های عمومی قرار کمی گیرد، اضافه کرد: کتابخانه ملی تا پیش از این نیز در چند نوبت، کتاب به کتابخانه های عمومی استان کردستان اهدا نموده است.

مخدومی یادآور شد: کتاب های اهدایی توسط این مرکز پس از تایید و استعلام و ثبت در سامانه، بر اساس احتیاج به کتابخانه های عمومی سراسر استان کردستان ارسال می گردد تا اعضا و علاقمندان بتوانند از آن ها استفاده نمایند.

وی با اشاره به فعالیت 50 باب کتابخانه عمومی نهادی در استان کردستان، خاطرنشان کرد: هم اکنون بالغ بر 800 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان موجود است و علاقمندان می توانند با حضور در این مراکز فرهنگی از آن ها بهره مند شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اعلام نمود: از ابتدای امسال تا به امروز علاوه به کتاب های اهدایی توسط کتابخانه ملی، تعداد 4600 جلد کتاب دیگر توسط خیرین و واقفان کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

مخدومی با بیان اینکه بیشترین تعداد کتاب های اهدایی مربوط به شهرستان سروآباد بوده است، اضافه کرد: شهرستان های سنندج، بیجار، سقز، قروه، مریوان، بانه، دیواندره، دهگلان و کامیاران در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی در جامعه، گفت: طرح اهدای کتاب، اهدایی آگاهی با هدف غنی سازی منابع کتابخانه ای توسط نهاد کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 637

به "کتابخانه ملی 4000 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان اهدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه ملی 4000 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان اهدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید