چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟

به گزارش مجله لیست پیوند، مدیرعامل انجمن فعالیت های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان معروف دنیای حقیقی در شبکه های اجتماعی دنبال نمایندگان زیادی دارند، گفت: زمانی که مردم نمی توانند در رسانه های رسمی حضور داشته باشند و خودشان را معرفی نمایند، فضای مجازی می تواند برای مردم به ویژه جوانان محیطی جذاب باشد.

چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟

به گزارش خبرنگاران، احمد بختیاری با اشاره به ماهیت کار داوطلبانه، گفت: متاسفانه در کشور ما کار داوطلبانه در بسیاری از مواقع با کار خیر و مسئولیت پذیری اشتباه گرفته می گردد این درحالیست که تمامی انسان ها می توانند عضوی از یک کار داوطلبانه باشند. کار داوطلبانه محدودیت سنی ندارد و یک کودک تا یک بزرگسال می توانند کار داوطلبانه انجام دهند.

مدیرعامل انجمن فعالیتهای داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، با بیان این که در ایران زیرساخت مناسبی برای جذب داوطلبانه نداریم، اظهار کرد: از آن جایی که ایران جزو 10 کشور اول آسیب خیز در حوادث و بلایای طبیعی است، زیرساخت کارهای داوطلبانه در این حوزه خوب و مطلوب جا افتاده است.

وی با اشاره به این که بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان معروف دنیای حقیقی در شبکه های اجتماعی دنبال نمایندگان زیادی دارند، مطرح کرد: زمانی که مردم نمی توانند در رسانه های رسمی حضور داشته باشند و خودشان را معرفی نمایند، فضای مجازی می تواند برای مردم به ویژه جوانان محیطی جذاب باشد.

بختیاری با بیان این که همه انسان ها به دیده شدن احتیاج دارند، گفت: اینستاگرام فضا و محیطی بسیار راحت را در اختیار جوانان قرار می دهد تا از این طریق دیده شوند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر بسیاری از مردم برای فعالیت در اینستاگرام از کارگاه های آموزشی استفاده می نمایند، توضیح داد: حضور 50 هزار کسب و کار در فضای اینستاگرام نشان می دهد که عملکرد این نرم افزار بسیار بهتر از پروژه های دولتی است. در حال حاضر بسیاری از ارگان های رسمی برای رونق کسب و کار در فضای مجازی دوره های متناسب با این فضا را نیز تعریف نموده اند. بیشتر کسب و کارهای خصوصی نیز امروزه بیش از 50 درصد از هزینه های تبلیغاتی خود را در حوزه اینستاگرام و شبکه های مجازی غیررسمی هزینه می نمایند.

انیس خوش لهجه، دبیرکل خانه روانشناسان نیز با اشاره به این که عبارت شاخ مجازی در جامعه مجازی ایران ایجاد شده است، گفت: شبکه های غیر رسمی با انعکاس اخباری که در شبکه های رسمی اعلام نمی شوند و یا اعلام می گردد اما جذابیت خاصی ندارند، برای مخاطب خود جذابیت ایجاد می نمایند.

وی با بیان اینکه زمانی که شبکه های رسمی نتوانند احتیاج به جذابیت در محتوا را در مردم تامین نمایند، شبکه های غیر رسمی در لایه های پنهان جامعه فعال تر می شوند و خوراک مورد نظر مردم را به آنها ارائه می دهند، اظهار کرد: چهار فاکتور اصلی شبکه های مجازی غیررسمی شامل کسب اطلاعات و به روزرسانی اخبار، اطلاع رسانی و عرضه کردن خود، ایجاد فضای کسب و کار و درآمد و دریافت توجه برای فرار از تنهایی هستند.

دبیرکل خانه روانشناسان که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، با تاکید بر اینکه فرهنگ حاکم بر جامعه معین می نماید که کدام یک از فاکتورهای شبکه های مجازی باید بیشتر از دیگری پر رنگ گردد، توضیح داد: افراد مختلف برای برطرف احتیاجهای رسانه ای خود به شبکه های غیر رسمی رجوع می نمایند. بسیاری از افراد به دلیل اهتمام به مد و یادگیری مشاهده ای سعی می نمایند تا همانند دیگران در شبکه های مجازی فعالیت نمایند.

وی با اشاره به شیوه فعالیت کاربران پرمخاطب اینستاگرامی، شرح داد: بسیاری از کاربران پرمخاطب اینستاگرام در ابتدای فعالیت خود سعی می نمایند با فراوری محتوای جذاب احتیاج مخاطبان خود را برآورده نمایند و دنبال نماینده های بسیاری را جذب نمایند و پس از جذب مخاطب به فروش یا تبلیغ محصول بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 55

به "چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید