هلند، بلژیک و ایتالیا پروازهای مسافری انگلیس را متوقف کردند

به گزارش مجله لیست پیوند، هلند، بلژیک و ایتالیا انجام پروازهای مسافری از مبدا بریتانیا یا به مقصد این کشور را به دلیل شناسایی نوع مُسری تر ویروس کرونا در بریتانیا، ممنوع کردند. آلمان نیز گفت تصمیمی مشابه با سه کشور دیگر اروپایی اتخاذ خواهد نمود.

هلند، بلژیک و ایتالیا پروازهای مسافری انگلیس را متوقف کردند

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

به گزارش یورونیوز، دولت هلند صبح یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که این ممنوعیت تا ابتدای ژانویه برقرار خواهد بود. با این وجود دولت هلند توضیح داد که در حال آنالیز شرایط شیوع ویروس کرونا در بریتانیا است و بر این اساس، اتخاذ تدابیر لازم را در خصوص سایر روش های حمل و نقل مورد استفاده میان دو کشور در دست آنالیز دارد.

دولت هلند اعلام نمود که این تصمیم را در پی گزارش نوع مشابهی از ویروس شناسایی شده در بریتانیا در جریان نمونه گیری های صورت گرفته در اوایل ماه دسامبر جاری گرفته است و بر این اساس از مردم این کشور خواست تا از انجام هر گونه سفری که بسیار ضروری نیست به بریتانیا اجتناب نمایند.

بلژیک

الکساندر د کرو، نخست وزیر بلژیک نیز روز یکشنبه گفت که با هدف رعایت جوانب احتیاط از نیمه شب امروز(20 دسامبر) دستور توقف انجام پرواز میان کشورش و بریتانیا را صادر خواهد نمود. او تاکید نمود که این ممنوعیت شامل تردد ریلی میان دو کشور نیز می گردد.

این ممنوعیت ها پس از آن اعمال شد که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بر پایه نتایج تحقیقات جدید وزارت بهداشت این کشور اعلام نمود که ویروس کرونایی در این کشور شناسایی شده که 70 درصد مسری تر از موارد شناسایی شده پیشین است.

مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا نیز اعلام نمود که شیوع نوع جدید ویروس کرونا از کنترل خارج شده و دولت بریتانیا قرنطینه دوباره لندن و جنوب شرقی بریتانیا را به عنوان کانون شیوع این ویروس در دستور کار خود قرار داده است.

شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در هلند از سه روز پیش (17 دسامبر) و برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور از مرز 12 هزار نفر فراتر رفته و در همین مدت تعداد مبتلایان روزانه در آلمان نیز برای اولین بار به بیش از 30 هزار تن رسیده است. همزمان بریتانیا روز 17 دسامبر اعلام نمود که ابتلای روزانه به کرونا در این کشور با عبور از مرز 35 هزار تن، رکورد جدیدی را بر جای گذاشته است. بریتانیا روز شنبه نیز از ابتلای 27 هزار مورد جدید به بیماری کووید19 خبر داده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 715

به "هلند، بلژیک و ایتالیا پروازهای مسافری انگلیس را متوقف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلند، بلژیک و ایتالیا پروازهای مسافری انگلیس را متوقف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید