هزینه های عجیب حیوانات خانگی ، اصلاح مو 400 هزار تومان!

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران، هزینه نگهداری از حیوانات خانگی در منزل درمجموع چقدر هزینه دارد؟

هزینه های عجیب حیوانات خانگی ، اصلاح مو 400 هزار تومان!

به نقل از روزنامه فرهیختگان، عموما برای نگهداری از حیوانات در خانه، غذای مخصوص، انواع ویتامین ها، دارو ها و واکسن ها، وسایل بازی و محیطی برای استراحت حیوان، جزء ملزومات است. از دیگر وسایل مورداحتیاج می توان به ظرف غذا، قلاده، قفس، شامپو، کیف حمل ونقل، شانه، ناخن گیر، لباس مخصوص و… هم اشاره نمود که هزینه اضافه تری را می خواهند.

قیمت لباس های مخصوص از 350 هزار تومان، شانه و پرزگیر از 250 هزار تومان، ظرف غذا استیل به میزان میانه از 300 هزار تومان، شامپو از 50 تا 180 هزار تومان، مکمل ها و دارو ها از 30 هزار تومان، قلاده از 40 هزار تومان و قلاده خارجی از 200 هزار تومان، غذای تشویقی از 40 هزار تومان، خاک گربه از 30 هزار تومان، وسیله بازی از 15هزار تومان، شیرخشک برای زیر سه ماه هر وعده 17 هزار تومان، لوازم بهداشتی از 50 هزار تومان، دماسنج، رطوبت سنج، لامپ نوری از 40 هزار تومان و وان حمام از 50 هزار تومان قیمت دارند.

علاوه بر این حیواناتی مثل سگ، گربه و بعضی از پرندگان و خزندگان حداقل به دو بار چکاپ در ماه احتیاج دارند، در کلینیک ها و بیمارستان های دامپزشکی معمولا معاینه اولیه بعد از خرید حیوان خانگی، خوراندن قرص ضدانگل یا انگل زدایی، کوتاه کردن موها، گرفتن ناخن، تمیز کردن گوش، واکسیناسیون، چکاپ دوره ای، خرید غذا و لوازم حیوان خانگی، جرم گیری دندان، جراحی های سبک و انتخابی مانند عقیم سازی، جراحی های خارج از حفره شکمی، صدور شناسنامه، کاشت میکروچیپ، صدور گواهی سلامت و… انجام می گیرد.

براساس تماس های گرفته شده با مراکز درمانی حق ویزیت در هر بار از 70 هزار تومان به بالا آغاز می گردد ولی اگر حیوان تان از حضور در کلینیک مضطرب و بی قرار می گردد؛ مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای ویزیت در خانه خواهید شد که این هزینه نیز به هزینه های یادشده اضافه می گردد. بعلاوه گربه ها احتیاجمند جویدن چمن هستند و باید حتما گلدانی پوشیده از چمن برایشان فراهم کنید.

افزایش قیمت همراه با افزایش مشتری نشان می دهد طبقه ای از افراد جامعه هستند که می توانند هزینه های بالایی را فقط برای تغذیه حیوان خانگی خود بپردازند. هزینه های اساسی برای نگهداری از حیوان خانگی که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد به طور کلی از 150 هزار تومان تا 500 هزار تومان در ماه است که برابر با مجموع 3 تا 11 یارانه ماهانه فرد می گردد.

بعضی از فروشگاه های اینترنتی وعده غذایی یک سگ را به مبلغ سه میلیون تومان می فروشند، قابل ذکر است هر بسته دو کیلویی نهایتا می تواند جوابگوی 10 روز برای غذای یک سگ باشد.

غذای گربه نسبت به غذای سگ مقداری مقرون به صرفه تر است و میانگین 300 تا 400 هزار تومان خرج غذای ماهانه آن می گردد. پرندگان نسبت به سگ و گربه خرج ماهانه کمتری دارند و می توان به طور میانگین رقم 100 هزار تومان را برای تغذیه آنها گفت اما به طور دقیق این رقم وابسته به بزرگی و نوع پرنده است.

نکته قابل توجه این است که حیوانات به غذای مصرفی خود عادت می نمایند و در صورت استفاده از یک برند، از طرف دامپزشک ها به شما توصیه می گردد که همان برند را در مصرف های بعدی تهیه کنید.

200 تا 400 هزار تومان برای واکسن

درست است که بعضی خانه های حمایت از حیوانات وجود دارند که با یاری حامیان و دوستداران حیوانات بی پناه به درمان حیوانات می پردازند، اما آنها هم برای ارائه خدمات درقالب پکیج های حمایتی، هزینه می گیرند.

بنابر این برای درمان حیوان خود، ناچار به مراجعه به مراکز درمانی هستید. در تهران پنج بیمارستان تخصصی دامپزشکی و بیش از 100 پت شاپ و کلینیک دامپزشکی وجود دارد که میانگین ویزیت آنها 70 هزار تومان است.

داروی انگل بین پرنده و سگ و گربه مشترک است و ماهانه تکرار می گردد و باید مصرف گردد، اما واکسن چندگانه و واکسن هاری به همه گونه ها تعلق ندارد. قیمت واکسن چندگانه از 250 تا 400 هزار تومان است و در ابتدا به فاصله 45 روز و یک ماه و بعد از آن سالانه مصرف می گردد، بعلاوه واکسن هاری از 80 تومان تا 150 هزار تومان قیمت دارد.

هزینه مکمل ها و دارو های سگ و گربه میانگین 50 تا 150 هزار تومان در ماه می گردد و این هزینه در جوندگان، پرندگان و خزندگان متغیر است. بیماری حاصل از ویروس کرونای تازه، آخرین بیماری مشترک شناخته شده بین انسان و حیوان بود و تا به امروز از حدود افزون بر 1700 عامل بروز بیماری ها، بیش از 50 درصدشان مشترک بین انسان و حیوان هستند. بنابراین عدم رعایت بهداشت در حیوانات می تواند سلامت خانواده را به خطر بیندازد و توجه به دارو های آنها الزامی است.

لازم به ذکر است از بین 34 نوع واکسن طیور مصرفی در کشور 15 نوع واکسن فراوری داخل و 19 نوع دیگر وارداتی است، هفت نوع واکسن سگ و گربه و پنج نوع واکسن آبزیان در کشور وجود دارد که در حال حاضر هفت شرکت و کارخانه واکسن سازی به فراوری آنها می پردازند و مابقی وارداتی هستند.

از هتل تا آرایشگاه و بیمارستان لاکچری حیوانات!

مراکز مربوط به حیوانات خانگی که اکثرا در شمال و غرب تهران وجود دارند، شامل دامپزشکی، پانسیون یا هتل حیوانات، پت شاپ، آتلیه و آرایشگاه حیوانات خانگی می شوند و گردش اقتصادی موجود در این بازار اصناف زیادی را به خود جذب نموده است. از پزشک و عکاس و آرایشگر گرفته تا پرستار های خانگی.

این امکانات لاکچری که هرکدام می تواند به خودی خود جای بحث داشته باشد، با شیوه های تبلیغاتی نوین مشتری های زیادی را به سمت خود کشانده است، با یکی از آرایشگاه های حیوانات تماس می گیریم، بعد از توضیحات اپراتور بخش مورد نظر را انتخاب نموده و بعد از آنکه دانه به دانه نام آرایشگر ها را می گوید، یکی از آنها را انتخاب می کنیم، قیمت اصلاح موی حیوانات از 220 تا 400 هزار تومان، شست وشو 200هزار تومان و رسیدگی به ناخن ها 120 هزار تومان! با آرایشگاه زنانه ای درهمان منطقه تماس می گیریم و بدون تشریفات و اپراتور، آرایشگر مستقیما تلفن را جواب می دهد، کوتاهی مو از 60 تا 120 هزار تومان و مانیکور ناخن از 50 تا 80 هزار تومان!

پت کافه با منوی مخصوص حیوانات و انسان ها در کنار هم، بخش دیگری از این زنجیره امکانات لاکچری است! آتلیه های عکاسی حیوانات هر عکس را به صورت دیجیتال 100 هزار تومان قیمت می دهند و هزینه یک کلیپ یک دقیقه ای را از یک میلیون تومان به بالا اعلام می نمایند. هتل ها و پانسیون های حیوانات شبی 200 هزار تومن هزینه اسکان می گیرند و هر فرد خودش باید غذای حیوان خودش را به پانسیون ببرد، عملکرد پانسیون ها به این صورت است که از 10 صبح تا 10 شب حیوان را به پارک می برند و از 10 شب به بعد در محفظه های مخصوص برای خواب قرار می دهند.

کلاس های آموزشی حیوانات هم جالب است، برای پنج جلسه بیش از چهار میلیون تومان هزینه دریافت می نمایند، محل دفع را یاد می دهند و چند ناهنجاری دیگر را! بعلاوه کاشت میکروچیپ 350 هزار تومان است و برای ادکلن مخصوص حیوانات از 700 هزار تومان به بالا قیمت می دهند.

آخرین اخبار حوزه اجتماعی در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1358

به "هزینه های عجیب حیوانات خانگی ، اصلاح مو 400 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های عجیب حیوانات خانگی ، اصلاح مو 400 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید