نوشاد و نیما عالمیان کاملا به شرایط مسابقه بازگشته اند

به گزارش مجله لیست پیوند، جمیل لطف الله نسبی در تبادل نظر با خبرنگاران به دو تورنمنت کانتندر و استار کانتندر که هفته گذشته با حضور نوشاد و نیما عالمیان و به میزبانی قطر برگزار گردید، اشاره نمود و در خصوص عمکلرد بازیکنان ایران و تاثیری که این رقابت ها بر روی آمادگی آنها برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک داشت، شرح داد.

نوشاد و نیما عالمیان کاملا به شرایط مسابقه بازگشته اند

وی با یادآوری اینکه ابتدا تورنمنت کانتندر برگزار گردید، گفت: در دور نخست این رقابت ها نیما عالمیان نیما عالمیان به حریفی قدرتمندی از کره جنوبی باخت و حذف شد. نیما در گیم اول و دوم این بازی خیلی خوب کار کرد اما در گیم سوم فاصله او با حریفش به قدری زیاد شد که قابل جبران نبود.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: در بخش در دوبل همین تورنمنت، ترکیب نوشاد و نیما عالمیان تا مرحله نیمه نهایی پیش رفتند اما در این مرحله در رقابت نزدیک با آرژانتین که تا پنج گیم ادامه داشت باختند و سوم شدند.

لطف الله نسبی با تاکید بر اینکه نوشاد و نیما عالمیان در تورنمنت استار کانتندر آغاز خوبی داشتند، یادآور شد: در این تورنمنت نیما عالمیان تا جدول 64 نفره پیش رفت. در این راستا او ملاقاتهایی خوب با عملکردی قابل قبول برگزار کرد. نیما برابر نماینده مجارستان که رنکینگ 60 را در اختیار دارد صاحب فزونی شد. سپس بازیکن اکوادور را 3 بر صفر شکست داد اما در ادامه مقابل نماینده سوئد متحمل شکست 3 به صفر شد. البته عملکرد نیما در این بازی به گونه ای بود که می توانست برنده باشد.

وی به عملکرد نوشاد عالمیان در تورنمنت استار کانتندر اشاره نمود و اضافه نمود: نوشاد بعد از اینکه حریفانی از چین تایپه، فنلاند که هر دو رنکینگ بالاتری دارند را شکست به مصاف نماینده پرتغال رفت و مقابل او سه به یک بازنده شد. گیم چهارم این ملاقات خیلی نزدیک دنبال شد اما در نهایت نوشاد نتیجه را واگذار کرد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز توضیح داد: در این بخش دوبل این تورنمنت ترکیب نوشاد و نیما عالمیان تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند اما در این مرحله مقابل ترکیب اسپانیا و رومانی بازنده شدند. ترکیب اسپانیا و رومانی از بهترین های دنیا است که در مسابقات دنیای مجارستان هم دوم شده بودند.

لطف الله نسبی از حضور نوشاد و نیما عالمیان در تورنمنت های کانتندر و استار کانتندر ابراز رضایت کرد و گفت: خیلی وقت بود که نوشاد و نیما مانند دیگر بازیکنان حضوری در مسابقات بین المللی نداشتند. البته هر دو در لیگ باشگاهی کشور و فرانسه شرکت داشتند اما چنین رویدادهایی را طی یک سال و چندماه گذشته تجربه نکرده بودند و به همین دلیل از آمادگی همیشگی تا حدی فاصله گرفته بودند.

وی همچنین در خصوص مسابقات تنیس روی میز گزینشی المپیک (دنیای) که 24 تا 27 اسفندماه برگزار می گردد و چگونگی توزیع چهار سهمیه در این رقابت ها توضیح داد: این رقابت ها در سه گروه 32 نفره برگزار می گردد. نفرات اول هر یک از گروه ها صاحب سهمیه می شوند. در ادمه 9 بازیکن که شامل بازنده های فینال (سه نفر) و بازنده های نیمه نهایی (6 نفر) در یک گروه و به صورت ملاقاتهای شان را دنبال می نمایند تا تکلیف سهمیه چهارم تعیین گردد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با یادآوری اینکه بعد از مسابقات گزینشی المپیک (دنیای و آسیای میانه) امکان کسب سهمیه به وسیله رنکینگ دنیای هم وجود دارد، گفت: نوشاد و نیکما عالمیان به واسطه حضور در تورنمنت های قطر امتیازات خوبی کسب کردند که می تواند بر موقعیت آنها در رنکینگ دنیای تاثیر مثبت داشته باشد. این قضیه به خصوص برای نوشاد خیلی خوب شد به خصوص که او شانس کسب سهمیه به وسیله رنکینگ دنیای را دارد.

لطف الله نسبی در خاتمه گفت: در مجموع اینکه از عملکرد نوشاد و نیما عالمیان در تورنمنت کانتندر و استار کانتندر و در جریان تمرینات رضایت زیادی دارم. فکر می کنم اگر آنها با همین شرایط در مسابقات انتخابی حاضر شوند می توانند کسب سهمیه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 900

به "نوشاد و نیما عالمیان کاملا به شرایط مسابقه بازگشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشاد و نیما عالمیان کاملا به شرایط مسابقه بازگشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید