فاصله گذاری اجتماعی در این کشور یکساله شد!

به گزارش مجله لیست پیوند، ایرنا نوشت: اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در اظهاراتی جدید ضمن ابراز ناخشنودی از عدم فراوری واکسن کرونا گفت: با توجه به این موضوع احتمالا طرح محدودیت های مرتبط با همه گیری کرونا به ویژه فاصله گذاری اجتماعی می تواند تا یکسال ادامه داشته باشد.

فاصله گذاری اجتماعی در این کشور یکساله شد!

رسانه های استرالیایی به نقل از نخست وزیر این کشور گزارش دادند: فاصله گذاری اجتماعی چیزی است که باید به آن عادت کنیم و این موضوع ممکن است یک سال ادامه داشته باشد.

اسکات موریسون روز آدینه هشدار داد که فعالیت های اجتماعی در استرالیا به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا می تواند محدودیت ها را تشدید کند و زمان بندی آن را نیز افزایش دهد.

استرالیا تا به امروز پس از بستن مرزهای خود و تحمیل مقررات سخت دوری اجتماعی در ماه گذشته از تعداد زیاد تلفات کرونا که در بعضی کشورهای دنیا اتفاق افتاده، در امان مانده است. دراین کشور اقیانوسیه رستوران ها، کافه ها و دیگر مشاغل غیر ضروری تعطیل شده اند و تجمعات عمومی بیش از 2 نفر با تنبیهاتی مانند جریمه نقدی و حتی زندان روبه رو شده است، اقداماتی که انتظار می رود نسبت به 20 سال گذشته نرخ بیکاری را در این کشور دو برابر کند.

طبق گزارش های رسانه ای در استرالیا، تا به امروز 6 هزار و 500 نفر به این ویروس مبتلا شده اند و 63 مرگ نیز در این کشور ثبت شده است.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت: با توجه به اینکه هیچ چشم اندازی برای فراوری واکسن کرونا وجود ندارد، بنابراین بعضی محدودیت ها مانند قانون رعایت فاصله حداقل یک و نیم متر احتمالا برای ماهها و حتی تا یکسال باقی بماند.

مدارس و دانشگاه های استرالیا نیز اکنون بسته هستند و بیشتر کارهای خود را به صورت مجازی پیگیری می نمایند اما آنالیز دانشگاه ویکتوریای استرالیا حاکی است: برای دانشگاه های استرالیا که به دانشجویان بین المللی متکی هستند، بسته شدن مرزها سبب ایجاد خسارت 12 میلیارد دلاری به درآمدهای دانشگاه ها خواهد شد.

دانشگاه ویکتوریا همچنین پیش بینی کرد که بستن مرزها و سواحل استرالیا بیش از 38 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور اقیانوسیه خسارت خواهد زد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 391

به "فاصله گذاری اجتماعی در این کشور یکساله شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله گذاری اجتماعی در این کشور یکساله شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید