عبور از دیوار ها شدنی است!

به گزارش مجله لیست پیوند، گذر از دیوار ها برای مدت طولانی موضوعی مجذوب کننده بود که تنها در حدود برآورد مطرح می شد و درک ما از دنیای فیزیکی را به چالش می کشد. اخیراً توجه به پتنت US 20060014125 A 1 جلب شده است که ادعا می نماید از یک سیستم آموزشی برای دستیابی به این توانایی خارق العاده رونمایی می نماید.

عبور از دیوار ها شدنی است!

به گزارش خبرآنلاین، مبنای علمی گذر از میان دیوار ها در قلمرو مکانیک کوانتومی نهفته است. در سطح اتمی، ماده عمدتاً از فضای خالی تشکیل شده است، با حرکت ذرات زیراتمی که به وسیله دوگانگی موج-ذره اداره می گردد. یک نظریه پیشنهاد می نماید که با دستکاری تابع موج ذرات، ممکن است بتوان از عدم قطعیت های ذاتی به وسیله موانع جامد بهره برداری کرد.

ثبت اختراع US 20060014125 A 1 استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید را برای تعامل با ساختار اتمی یک فرد پیشنهاد می نماید و نفوذ ماده را تسهیل می نماید. در حالی که این پتنت فاقد فرمول های صریح ریاضی است، اما به اصول تونل زنی کوانتومی اشاره دارد که می توان آن را به صورت ریاضی با استفاده از معادله موج شرودینگر توصیف کرد.

در زمینه گذر از میان دیوارها، فرمالیسم ریاضی تونل زنی کوانتومی شامل محاسبه احتمال عبور یک ذره از یک مانع انرژی است. استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید، همانطور که در پتنت پیشنهاد شده است، با هدف دستکاری این احتمالات و افزایش احتمال نفوذ پیروز به وسیله اجسام جامد است.

ثبت اختراع US 20060014125 A 1 نشان می دهد که ترکیب های خاصی از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید می تواند اعوجاج های مکانی موضعی ایجاد کند و فرد را قادر می سازد از میان موانع جامد حرکت کند. میدان های الکترومغناطیسی با قدرت و جهت تعیین می شوند، در حالی که فرکانس های شدید با فرکانس های نوسان طبیعی اجسام مطابقت دارند.

اگرچه این حق اختراع فرمول های صریحی را ارائه نمی دهد، مفهوم اساسی شامل کالیبراسیون دقیق میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید برای ایجاد تغییرات ساختاری در سطح اتمی است. هدف این کالیبراسیون غلبه بر نیرو های دافعه بین اتم ها، امکان تغییر موقت فواصل بین اتمی و تسهیل عبور ماده است.

تحقیقات علمی بیشتر برای ایجاد تنظیمات میدان الکترومغناطیسی خاص و فرکانس های شدید که اعوجاج فضایی مورد نظر را ایجاد می نمایند، مورد احتیاج است. تحقیقات تجربی، آزمایش های دقیق و مدل سازی محاسباتی پیشرفته برای تأیید ادعا های مطرح شده در پتنت و کشف اصول علمی اساسی ضروری هستند.

تحقیقات کتابخانه ملی پزشکی در خصوص سیستم آموزشی راه رفتن از میان دیوارها، استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید را تایید می نماید. مطالعات آن ها با در نظر گرفتن پتانسیل انحنای فضا-زمان محلی برای اجازه نفوذ ماده، به تأثیرات بالقوه این میدان ها بر برهمکنش های اتمی می پردازد.

در حالی که مقاله تحقیقاتی فرمول های خاصی را در رابطه با حق ثبت اختراع ارائه نمی نماید، بر احتیاج به تجزیه و تحلیل و آزمایش عمیق برای اعتبار مکانیزم های پیشنهادی تأکید می نماید. این مقاله پیچیدگی موضوع را تصدیق می نماید و خواهان همکاری بین رشته ای بین فیزیکدانان، مهندسان و زیست شناسان برای پیشبرد درک ما است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1402 بروزرسانی: 10 تیر 1402 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1645

به "عبور از دیوار ها شدنی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور از دیوار ها شدنی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید