سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید

به گزارش مجله لیست پیوند، سیب زمینی و پیاز دو خوراکی پرکاربرد هستند به همین دلیل یاد گرفتن روش های نگهداری آن ها ضروری است.

سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید

به گزارش ایرنا، سیب زمینی و پیاز معمولا با یکدیگر خریده، نگهداری و پخت می شوند. آگاهی به روش های نگه داشتن سیب زمینی و پیاز مهم است به علت این که ممکن است بعد از یک خرید تازه و زمانی که به سیب زمینی و پیاز که دو خوراکی پرکاربرد هستند، نیاز دارید ببینید که جوانه زنده اند یا سبز شده اند.

در یخچال نگه ندارید

مراقب باشید در اولین گام نگهداری سیب زمینی و پیاز ابتدا سیب زمینی هایی که زخمی، فاسد و یا خراب شده اند را جدا کنید. سیب زمینی و پیاز فاسد در مدت زمان کمی سریعاً می تواند دیگر سیب زمینی ها را فاسد و خراب کند. سیب زمینی و پیاز باید دور از رطوبت نگهداری شوند. در صورتی که سیب زمینی در معرض نور و رطوبت قرار بگیرد چروکیده و سبز می شود و خواص غذایی خود را از دست می دهد. این دو را هیچ گاه داخل یخچال نگهداری نکنید چراکه طعم و ظاهر آن سریع تغییر می کند. از طرفی سیب زمینی اگر در دمای یخچال قرار گیرد نشاسته درونش به قند تبدیل شده و شیرین می شود.

سیب زمینی را نشویید

بهتر است سیب زمینی ها را تا قبل از استفاده نشویید. خاکی که بر روی سیب زمینی ها قرار گرفته است به خشک ماندن آن ها کمک می کند. مدت زمان ماندگاری مناسب سیب زمینی 2 هفته است، اما اگر به درستی شرایط و محیط نگهداری سیب زمینی را محیا کنید این مدت زمان می تواند به 2 و حتی 3 ماه هم برسد. زمان انتخاب سیب زمینی هم دقت داشته باشید سیب زمینی را انتخاب کنید که کاملا سفت و به رنگ روشن هستند.

چرا نباید پیاز و سیب زمینی را کنار یکدیگر گذاشت؟

سیب زمینی را با باید در محلی خنک و دور از نور خورشید و ترجیحا داخل کابینت که تاریک باشد نگهداری کنید. پیازی که در آشپزخانه نگهداری می کنید گاز اتیلن تولید می کند. این گاز اتیلن باعث جوانه زدن سیب زمینی می شود. اگر می خواهید جلوی جوانه زدن سیب زمینی را بگیرید و مدت زیادی آن را در کابینت نگهداری کنید باید سیب زمینی و پیاز را در دو سبد مجزا نگهداری کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1238

به "سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیب زمینی و پیاز را کنار هم نگه ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید