توصیه های سفر به گردشگران ورودی به ایران آماده شد

به گزارش مجله لیست پیوند، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به الزام آگاهی گردشگران ورودی از قوانین کشور در مبدا گفت: بر این اساس 10 سرفصل مهم توصیه های سفر به گردشگران ورودی کشور تهیه شده است تا با انتشار در درگاه های اینترنتی وزارت امور خارجه و سفر محقق گردد.

توصیه های سفر به گردشگران ورودی به ایران آماده شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله لیست پیوند، مرتضی رحمانی موحد در هفتمین جلسه کمیسیون مرکزی نظارت بر امنیت گردشگران که با حضور مدیران وزارت کشور، نمایندگان دستگاه ها و نهادهای عضو، مدیران کل سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداران 7 استان کشور، در محل معاونت گردشگری برگزار گردید، گفت: به دنبال سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید، کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران کشور با رویکرد حفظ امنیت به کمک تعاملات فرابخشی تشکیل تا این بستر مساعد، سرمایه ای ارزشمند برای صنعت گردشگری کشور بشمار آید.

وی با بیان اینکه کلیه دستگاه های عضو کمیسیون در توفیقات حاصل سهیم بودند، اضافه نمود: هم راستا با فعالیت کمیسیون مرکزی نظارت بر امنیت گردشگران به عنوان هسته مرکزی، باید در نظر داشت که میدان عمل و اجرایی اصلی، در استان ها، شهرستان ها، مرزها و مناطق مختلف کشور است؛ در نتیجه با جاری ساختن آموزش ها، دستور العمل ها و تبیین سیاست های کلی در بخش های تابعه می توان در ارتقای دستاوردهای حاصل موثر عمل کرد.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه حاصل فرایند فعالیت در حوزه گردشگری شامل بازاریابی، تبلیغات، جذب گردشگران و در نهایت ارائه خدمات به آنها تنها در بستر ارزشمند امنیت به نتیجه خواهد رسید، گفت: ایجاد و حفظ امنیت صنعت گردشگری یکی از منابع اصلی این حوزه به شمار می آید و باید همانطور که از سایر منابع پاسداری می گردد؛ در این امر نیز نهایت کوشش را انجام داد.

معاون گردشگری با تشریح رویکرد جهانی صنعت گردشگری و راستا رو به رشد این حوزه مطرح کرد: ایران نیز باید با توجه به منابع بی شمار، متنوع و ارزشمند موجود، سهم قابل توجهی در بهره مندی از فضای مساعد بین المللی داشته باشد.

رحمانی موحد همچنین یکی از موضوعات برنامه ششم توسعه را 5 برابر شدن ایرانگردان خارجی بر اساس سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در طول برنامه ششم برشمرد و گفت: این امر تنها به کمک مدیریت یکپارچه و حضور همه نهادها و ارگان های تاثیرگذار در حوزه سفر محقق خواهد شد و احتیاج است به همراه آموزش و آگاهی از دستاوردهای پیش رو، کوشش و عزمی ملی شروع گردد.

به گزارش میراث فرهنگی - وی همچنین با اشاره به الزام آگاهی گردشگران ورودی از قوانین کشور در مبدا؛ مطرح کرد: بر این اساس 10 سرفصل مهم توصیه های سفر به گردشگران ورودی کشور تهیه شده است تا با انتشار در درگاه های اینترنتی وزارت امور خارجه و سفارتخانه ها، مرزهای ورودی، شرکت های هواپیمایی آگاهی سازی گردشگران نسبت به مقررات کشور از مبدا سفر محقق گردد.

رحمانی موحد در ادامه سایر اقدامات مشابه برای ارتقای امنیت گردشگران را بر شمرد و گفت: تشکیل کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر نیز یکی دیگر از اقدامات تکمیلی در راستای میزبانی شایسته از گردشگران در محیط های بیابانی و کویری است و سیاست های آن مبتنی بر اهمیت فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی دراستان های مربوطه به شمار می آید.

این مقام مسئول در سرانجام با اشاره به برگزاری هفدهمین کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری در 6 لغایت 14 بهمن ماه امسال، بر کوشش ملی برای میزبانی شایسته از مهمانان این رویداد مهم تاکید نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 105

به "توصیه های سفر به گردشگران ورودی به ایران آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های سفر به گردشگران ورودی به ایران آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید