تخمین سن قلب کانادایی ها با ماشین حساب سلامت

به گزارش مجله لیست پیوند، محققان کانادایی پیروز به توسعه یک ماشین حساب سلامت آنلاین شده اند که قادر به پیش بینی بیماری های قلبی و تخمین سن قلب است.

تخمین سن قلب کانادایی ها با ماشین حساب سلامت

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

محققان برای توسعه این نرم افزار از رویکرد کلان داده (big data) استفاده کردند که بین سال های 2001 تا 2007 میلادی از 104 هزار و 219 شهروند کانادایی جمع آوری شده بود و شامل اطلاعات مربوط به بستری شدن و آمار مرگ ومیر بود.

سپس بر اساس آن نرم افزاری فراوری شد که مانند یک ماشین حساب سلامت عمل می نماید و افراد می توانند با واردکردن داده های موردنظر، احتمال بروز بیماری های قلبی را طی پنج سال آینده پیش بینی نمایند. همچنین امکان تخمین سن قلب نیز با این نرم افزار آنلاین وجود دارد.

پیش بینی این ماشین حساب بر اساس اطلاعاتی از قبیل سن، مصرف دخانیات، رژیم غذایی، فشارخون، میزان فعالیت بدنی، نژاد، استرس، احساس تعلق، شرایط مهاجرت، نژاد، شرایط مالی، تحصیلات، فشارخون و دیابت است.

ماشین حساب سلامت در حال حاضر در کانادا قابل استفاده است و پس از آنالیز اطلاعات در کشورهای دیگر نیز می تواند مورداستفاده قرار گیرد.

بیماری های قلبی عروقی مهم ترین عامل مرگ ومیر در سراسر دنیاست که به راحتی با تغییر شیوه زندگی قابل اجتناب است. بیشتر بیماران قلبی از شرایط خود اطلاعی ندارند و بر اساس یک رویداد پزشکی از شرایط خود مطلع می شوند.

نتایج این مطالعه در نشریه CMAJ منتشرشده است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 209

به "تخمین سن قلب کانادایی ها با ماشین حساب سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخمین سن قلب کانادایی ها با ماشین حساب سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید