برگزاری نخستین روز دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله لیست پیوند، سفیر ایران در کی یف در توئیتی نوشت: روز نخست سومین دور مذاکرات ⁧‫ایران‬⁩ و ⁧‫اوکراین‬⁩ با حضور ⁧معاونان وزرای خارجه‬⁩ و کارشناسان فنی، نظامی و قضایی دو کشور برگزار و طرفین دیدگاه های خود را درباره ابعاد مختلف حادثه سقوط ⁦هواپیمای اوکراینی‬⁩ بیان کردند.

برگزاری نخستین روز دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف امروز (چهارشنبه) در صفحه توئیترش با اشاره به دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که نخستین روز آن با حضور محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان در کی یف برگزار گردید، نوشت: روز نخست سومین دور مذاکرات ⁧‫ایران‬⁩ و ⁧‫اوکراین‬⁩ با حضور ⁧‫بهاروند‬⁩ و ⁧‫ینین‬⁩ (معاون وزیر خارجه اوکراین) و کارشناسان فنی، نظامی و قضایی دو کشور در ساختمان آموزشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه ⁧‫اوکراین‬⁩ برگزار و طرفین دیدگاه های خود را پیرامون ابعاد مختلف حادثه سقوط ⁦هواپیمای اوکراینی‬⁩ بیان داشتند.

به گزارش فارس، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران به منظور شرکت در این نشست دیروز (سه شنبه) در رأس هیأتی وارد کی یف شد.

قرار است این مذاکرات به مدت دو روز برگزار گردد.

شایان ذکر است دو دور پیشین مذاکرات در مرداد و آبان سال 1399 به ترتیب در کی یف و تهران برگزار گردید.

دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره سقوط هواپیمای اوکراینی از صبح دوشنبه 28 مهر ماه 1399 به مدت دو روز به ریاست محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه و یوگنی ینین همتای اوکراینی در تهران برگزار گردید.

به گزارش فارس، 18 دی ماه سال گذشته (1398) بود که یک فروند هواپیمای متعلق به خطوط هواییاوکراین بر اثر خطای انسانی و شلیک موشک بعد از برخاستن از فرودگاه امام خمینی (ره) سقوط کرد و 176 سرنشین آن شامل اتباع ایرانی، کانادایی، افغانستانی، سوئدی، انگلیسی و کادر پرواز اوکراینی جان باختند. بنا بر اعلام دولت کانادا، 63 نفر از مسافران این هواپیما تابعیت کانادایی داشته اند. در این هواپیما 11 اوکراینی، 17 سوئدی، چهار افغان و چهار انگلیسی نیز حضور داشته اند.جمهوری اسلامی ایران پس از وقوع این حادثه آمادگی خود را برای پرداخت غرامت بیان کرد. صبح 21 دی ماه، ستادکل نیروهای مسلح بیان کرد که بلافاصله مقصر این حادثه را به سازمان قضایی نیروهای مسلحمعرفی می نماید تا با خطای انجام شده برخورد قانونی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1041

به "برگزاری نخستین روز دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین روز دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید