بامداد فلوجه در کتابفروشی های ایران

به گزارش مجله لیست پیوند، رمان بامداد فلوجه نوشته والتر دین مایرز با ترجمه سیدعبدالحمید میرحسینی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.

بامداد فلوجه در کتابفروشی های ایران

به گزارش گروه فرهنگی مجله لیست پیوند، رمان بامداد فلوجه نوشته والتر دین مایرز به تازگی با ترجمه سیدعبدالحمید میرحسینی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این کتاب در سال 2008 منتشر شده است.

والتر دین مایرز نویسنده سیاه پوست این کتاب، در اثر پیش رو قصه سربازی آمریکایی را روایت کرده که در سال 2003 پس از شروع جنگ آمریکا علیه عراق به عنوان داوطلب ارتش به این کشور اعزام شد. او که پس از حوادث 11 سپتامبر و با تاثیرپذیری از تبلیغات حکومت آمریکا، احساس بی مصرف بودن کرده و می خواسته برای کشورش کاری انجام دهد، عضو ارتش شده و به عراق اعزام می شود؛ در صورتی که پدر و عمویش با این تصمیم مخالف بوده اند.

پدر رابین یا همان راوی اتفاقات کتاب، برای دانشگاه رفتن او نقشه ها داشته، اما پسرش را هوایی رفتن به عراق می بیند و عمو ریچی هم که تجربه جنگ ویتنام را از سر گذرانده بوده، به او می گوید روزی از پیوستن به ارتش پشیمان می شود. رابین هم بعداً پس از حضور در عراق، پشیمانی موردنظر عمویش را تائید می کند و به آن می رسد.

رمان بامداد فلوجه در 15 فصل نوشته شده است.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

فقط یک ساعت و ده دقیقه طول کشید تا به محلی که اِی -10 بمباران کرده بود برسیم. یک ساختمان کوچک در آنجا بود با ظاهری بسیار ساده که شاید مسجد بود و حدود پانزده ساختمان دوطبقه. بیشتر ساختمان ها آسیب دیده بودند و دو ساختمان به تلی از خاک تبدیل شده بودند. دو هاموی در منطقه گشت می زدند. فقط از خیابان ها رد می شدند.

کولز گفت: اونا ایتالیایی هستن. نمی دونم چطور تونستیم قانعشون کنیم که واقعاً نیروی پیاده بفرستند، ولی به هر حال اونا بخشی از ائتلاف هستن.

برای ما بسیار جالب بود و من دوست داشتم آن ها را ببینم. گشتی در اطراف زدیم تا به جایی رسیدیم که می شد مدرسه باشد. نیمی از طبقه دوم منهدم شده بود. یک ردیف سوراخ به طور مورب در جلوی ساختمان ایجاد شده بود. جایی که ردیف سوراخ ها به در می رسید گودی بزرگی در دیوار سیمانی ایجاد شده بود. قسمت بالایی در ورودی سر جایش بود، ولی قسمت پایین از بین رفته بود.

چند زن در کناری زیر سایه درختی نشسته بودند. آن ها نوار هایی از پارچه می بریدند و به صورت کلاف کوچک در می آوردند. احمد جلو رفت و با آن ها صحبت کرد. یکی از زنان برگشت و به ساختمان کوچکی در حدود 50 متری اشاره کرد. چیز هایی روی دیوار نوشته شده بود و دایره ای هم بود که شبیه یک جور آرم به نظر می آمد.

این کتاب با 276 صفحه و قیمت 32 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 212

به "بامداد فلوجه در کتابفروشی های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بامداد فلوجه در کتابفروشی های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید