بازار مسکن تکان نخورده است

به گزارش مجله لیست پیوند، رصد بازار مسکن شهر تهران در اولین روزهای بازگشایی حاکی از آن است که قیمت ها در فضای کلی بالا نرفته و حتی در بعضی موارد نسبت به اسفند ماه کاهش یافته است.

بازار مسکن تکان نخورده است

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله لیست پیوند، واسطه های ملکی از آرامش نسبی بازار مسکن در اولین روزهای اردیبهشت ماه و پس از تعطیلی حدود 45 روزه بازار خبر می دهند. مشاوران املاک در سه منطقه 1، 4 و 5 می گویند که در دو سه روز گذشته شرایط معاملات بهتر شده اما تغییر محسوسی در نرخ های پیشنهادی ایجاد نشده است.

بر اساس آخرین قیمتها در اردیبهشت 1399 قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در شمیران بسته به محله موقعیت و امکانات واحد مسکونی بین 33 تا 40 میلیون تومان است و در واحد های لوکس به ارقام بالاتر می رسد. میانگین قیمت منطقه 33 میلیون تومان است.

در منطقه 5 قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز در اردیبهشت 1399 به 20 تا 24 میلیون تومان در هر متر مربع می رسد. میانگین قیمت منطقه نیز با 18.8 میلیون تومان است.

در محله تهرانپارس شرقی واقع در منطقه 4 نرخ پیشنهادی آپارتمان نوساز، متری 13 تا 15 میلیون تومان معین می گردد و ارقام بالاتر بدون مشتری خواهد بود. با توجه به وسعت منطقه 4 و قرار داشتن محله هایی همچون پاسداران، لویزان و شمس آباد در این منطقه میانگین قیمت مسکن در آن متری 16.1 میلیون تومان است.

با وجود آنکه در روزهای اخیر معاملات مقداری افزایش پیدا نموده هنوز حجم بسیار زیادی آپارتمان کلید نخورده در مناطقی که حضور سفته بازان، زیاد است وجود دارد. برخی از این خانه ها دو تا سه سال خالی مانده اند. از سوی دیگر زمزمه های مبنی بر اعمال مالیات بر معاملات خودرو و مسکن باعث شده تا مالکان واحدهای نوساز برای فروش آنها بعضاً با نرخ های زیر قیمت بازار اقدام نمایند. گروه دیگر از سازندگان برای تعریف پروژه های خود به نقدینگی احتیاج دارند و آپارتمانهای به قیمت توسط این افراد ارائه می گردد.

با این وجود به نظر می رسد قیمت پیشنهادی آپارتمانهای بازسازی شده قدیمی، نامتعارف است. این بازه سنی آپارتمان عمدتاً توسط دلالان و سفته بازان خریداری می گردد. با توجه به نرخ پایین آپارتمان های قدیمی، دلالان این خانه ها را خریداری و پس از بازسازی آن با هزینه های نه چندان بالا، نرخ های نجومی برای آن معین می نمایند. عمدتا هم فاقد آسانسور و در برخی موارد فاقد پارکینگ هستند.

اردیبهشت معمولاً بازه زمانی پر معامله ای در بازار مسکن محسوب می گردد. به همین دلیل قیمت ها با افزایش نسبی همراه بوده است اما با فروکش کردن بازار در ماه های بعد از آن نرخ ها به تدریج پایین می آید؛ هرچند در اولین روزهای اردیبهشت شاهد رشد معنی داره قیمت مسکن در شهر تهران نیستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 236

به "بازار مسکن تکان نخورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مسکن تکان نخورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید