ایران میزبان دو رویداد مهم والیبال جهان در سال 2021 شد

به گزارش مجله لیست پیوند، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) با میزبانی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان پسر زیر 19 سال جهان 2021 و مسابقات ساحلی قهرمانی زیر 19 سال جهان 2021 موافقت کرد.

ایران میزبان دو رویداد مهم والیبال جهان در سال 2021 شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پس از ارائه پیشنهادهای میزبانی از سوی کشورهای مختلف، فدراسیون جهانی میزبانان مسابقات رده های سنی مختلف جهان در سال 2021 را معرفی کرد.

در گزارش فدراسیون جهانی والیبال آمده است: پس از ارزیابی دقیق پیشنهادهای رسیده، کشورهای زیر برای میزبانی مسابقات سال 2021 انتخاب شدند:

ایران: رقابت های قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان

مکزیک: رقابت های قهرمانی دختران زیر 18 سال جهان

هلند و بلژیک: رقابت های قهرمانی زنان زیر 20 سال جهان

ایتالیا و بلغارستان: رقابت های قهرمانی مردان زیر 21 سال جهانرئیس فدراسیون جهانی والیبال، درباره واگذاری این میزبانی ها گفت: خوشحالم که می بینم این کشورهای قوی در عرصه میزبانی، متعهد شده اند تا فرصت های بیش تری برای جوانان فراهم آورند تا در عرصه های بین المللی شرکت کنند.

آری گراسا شرح داد: هرکدام از این رویدادها، گامی مهم برای توسعه دوره ورزشی این ورزشکاران قلمداد می شود. همان گونه که تجربه آن ها در رقابت ها افزایش پیدا می کند، تردید ندارم که در آینده بسیاری از آن ها را خواهیم دید که سرافرازانه در بزرگ ترین رویدادهای والیبال جهان برای کشورشان به میدان می فرایند.

مسابقات والیبال قهرمانی رده های سنی جهان، هر دو سال یک بار برگزار می شود و نقش مهمی برای حضور تیم ها در رقابت های جهانی بزرگسالان و بازی های المپیک دارند.

همچنین در ایمیلی که از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران ارسال شده است، میزبانی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان در سال 2021 به جمهوری اسلامی ایران واگذار شده است.

گفتنی است کشورهای بسیاری برای کسب میزبانی این رویدادها درخواست داده بودند که با تلاش و پیگیری های محمدرضا داورزنی، فدراسیون والیبال ایران پیروز شد این دو میزبانی مهم را که نقش به سزایی در کشف و بروز استعدادهای نو در والیبال کشور، ایجاد انگیزه در نسل نوجوانان و همچنین توسعه و گسترش این رشته ورزشی خواهد داشت، به دست آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 630

به "ایران میزبان دو رویداد مهم والیبال جهان در سال 2021 شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایران میزبان دو رویداد مهم والیبال جهان در سال 2021 شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان دو رویداد مهم والیبال جهان در سال 2021 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید