ایران روی کمربند شیوع سرطان معده

به گزارش مجله لیست پیوند، یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: متاسفانه کشور ما بر روی کمربند شیوع سرطان معده واقع شده است.

ایران روی کمربند شیوع سرطان معده

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، صفا نجفی، فوق تخصص خون و سرطان بالغین اظهار کرد: شرایط جغرافیایی یکی از عوامل موثر در بروز سرطان است، زیرا طی بررسی های اخیر مشخص شده است که این بیماری در برخی از مناطق کشور بیشتر بروز پیدا می کند.

او در پاسخ به اینکه کدامیک از سرطان ها در کشور رواج بیشتری دارد، گفت: متاسفانه کشور ما بر روی کمربند شیوع سرطان معده قرار گرفته است. دو سرطان معده و مری شایع ترین سرطان های بدخیم در آقایان هستند که البته این نوع از سرطان ها در کشورهای آسیایی دیگر از جمله چین،کره و ژاپن نیز به شدت افراد را درگیر می کند.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین اضافه کرد: مردان بالای 50 سال باید هر 10 سال یک بار عمل کولونوسکوپی و آندوسکوپی را انجام دهند.

او درباره بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در بانوان، مطرح کرد: سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در بانوان است که می تواند خطر مرگ و میر را در این افراد نیز افزایش دهد، زیرا از هر 13 خانم 1 نفر به سرطان سینه مبتلا می شود البته این آمار در آمریکا و کشورهای اروپایی از هر 8 نفر 1 نفر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 766

به "ایران روی کمربند شیوع سرطان معده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران روی کمربند شیوع سرطان معده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید