امیر کویت برای پادشاه عربستان نامه نوشت

به گزارش مجله لیست پیوند، ایسنا نوشت: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی نامه شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت را دریافت کرد.

امیر کویت برای پادشاه عربستان نامه نوشت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، احمد ناصر محمد الصباح وزیر امور خارجه کویت، نامه شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور را به سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی تقدیم کرد. وزیر خارجه کویت در راستای کوشش های میانجیگرانه کشورش برای سرانجام دادن به اختلافات کشورهای حاشیه خلیج فارس به ریاض سفر نموده است.

مضمون پیغام امیر کویت به پادشاه عربستان، به پیوندهای روابط برادرانه مستحکم که دو کشور دوست را به هم مرتبط می سازد و همچنین تقویت و توسعه آن مربوط می گردد.

به همین دلیل، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان و ترکی بن محمد بن فهد آل سعود، وزیر مشاور سعودی پیغام امیر کویت را تحویل گرفته اند.

کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر، پنجم ژوئن 2017 روابط خود را با قطر به اتهام حمایت این کشور از آنچه که گروه های تروریست خواندند قطع کردند؛ اتهامی که دوحه بارها آن را رد نموده است. این کشورها قطر را تحریم نموده و برای از سرگیری روابط 13 شرط از جمله بسته شدن پایگاه نظامی ترکیه در قطر را مطرح کردند اما دوحه همه این مطالبات را رد و آن را مداخله در امور کشورش دانست.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 424

به "امیر کویت برای پادشاه عربستان نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر کویت برای پادشاه عربستان نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید