آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟

به گزارش مجله لیست پیوند، دوست داشتن و عشق پس از ازدواج نیز ممکن است به وجود بیاید. عشق و علاقه برای ایجاد یک رابطه پایدار و ازدواج پیروز ضروری است ولی کافی نیست.

آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟

یکی از مسایلی که جوانان در انتخاب همسر درگیر آن هستند این است کهآیا دوست داشتن بعد از ازدواج و با گذشت زمان نیز به وجود می آید. همواره دو عقیدهمتفاوت در این زمینه وجود داشته است. بعضی ازدواج پیروز را ازدواجی می دانند که پساز عشق و علاقه شکل بگیرد و بعضی معتقدند پس از ازدواج نیز عشق به وجود خواهد آمدو حتی باثبات تر خواهد بود. در این مورد بیشتر بخوانید.

عشق بعد از ازدواج یا قبل ازدواج؟

آدم ها در انتخاب همسر دو جور عمل می نمایند،بعضی عقیده دارند که باید قبل از ازدواج عشق و علاقه باشد و بدون عشق و علاقه نمی گرددازدواج کرد و عامل استحکام زندگی مشترک عشق قبل از ازدواج است. بعضی دیگر اعتقاد دارندکه عشق قبل از ازدواج علاوه بر اینکه مسئله ای راحل نمی کند بلکه در بسیاری از موارد باعثبه وجود آمدن مشکل نیز می گردد. از نظر آنان عشق و علاقه و وابستگی قبل از ازدواج باعثکور شدن چشم عقل می گردد و دیگر دختر و پسر به دنبال شناخت یکدیگر نیستند و تنها بههم وابسته شده و به شدت از نظر عاطفی آسیب می بینند.

اما همان طور که عشق برای خوشبختی و رضایتاز رابطه زناشویی کافی نیست، نمی توان امید داشت رابطه ای که فقط بر پایه احترام وعلایق سطحی است، دوام داشته باشد. اگرچه ممکن است به دلیل بعضی ملاحظات مانند تابویخانوادگی، اجتماعی و سنتی طلاق یا ترس از تنها ماندن یا احساس ناتوانی در اداره زندگیبه تنهایی و گاه به خاطر وجود فرزندان، چنین روابطی تحمل گردد.

آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟

پاسخ به این سوال بسته به شخصیت افرادو اینکه چه سبک ارتباطی داشته باشند می تواند متفاوت باشد. نکته کلیدی اینجاست که آیا شما جز آنافرادی هستید که یه گوشه می ایستید و منتظر می مانید که طرف مقابل کاری انجام دهدتا به او علاقمند شوید یا اینکه از آن قسمافراد هستید که به سمت دیگران رفته و سعی می نمایند که علاقه به طرف را به دست آورید؟

حقیقت این است که ما اگر برای کسی وقتو انرژی بگذاریم خواه ناخواه به او علاقمند خواهیم شد. بنابراین دوست داشتن پس از ازدواج نیز می تواند به وجود بیاید.به شرطی که منتظر محبت های طرف مقابل نبوده و نگویید او باید خودش را در دل من جا کند.طبیعتا وقتی طرف مقابل توجه شما را ببیند، متقابلا به شما توجه خواهدکرد و در مقابل محبت، محبت خواهد نمود. از طرف دیگر احتمال به وجود آمدن علاقه بین زنو شوهرهایی که هر کدام منتظر محبت طرف مقابل هستند، بسیار کمتر خواهد بود. اصولا چنینعلاقه ای خیلی سخت به وجود خواهد آمد.

لزوم آموزش عشق ورزی

برای تداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقیبسیار محکم و قوی تر از عشقی که امروزه می شناسیم راسخ باشیم. ما به عشقی احتیاج داریمکه فارغ از خود و پاک باشد. دوست داشتن واقعی دیده می گردد نه اینکه شنیده گردد. عشقاگر حقیقی باشد، خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.

جوانان باید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزهاآموزش داده شوند. منظور آموزش جنسی نیست بلکه منظور آموزش احترام، فروتنی، مهربانیو توجه است. اینها فقط چند نمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه پیروز در سراسرجهان برای هر نوع رابطه ای است چه رابطه والد و فرزندی، کارفرما و کارمندی و همینطوررابطه بین زن و مرد.

مردهای جوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشانرفتار نمایند. همینطور خانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزشببینند. آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده و از فرزندانشبه خوبی مراقبت می نموده است.

عشقی که با گذشت زمان از بین رفته دوباره به وجود می آید؟

گاهی زوج ها با علاقه با یکدیگر ازدواج می نمایند اما پس گذشت سال هااحساس می نمایند که آن دوست داشتن اولیه از بین رفته است. علیت این اتفاق آن استکه احتمالا آنان:

  • هیچ گونه تلاشی ننموده اند تا صمیمیت موجود در رابطه اشان را حفظ نمایند،
  • از رودررویی با مسائلشان سرباز زده اند.
  • احساسات ناخوشایند را در خود سرکوب نموده اند.
  • درباره احساساتشان با هم صحبت ننموده اند.

در نتیجه دچار کرختی و سردی روابط شده اند.

چه باید کرد؟

به احتمال قوی عشق و دوست داشتن این زوج ها در زیر لایه ها و احساساتیخ زده به خواب رفته است و ضروری است بیدارش نمایند.

اولین قدم برای شکستن این سد و خلاص شدن از این کرختی و سردی، روبروشدن با بعضی از مسائل و مسایلی است که در زیر خاکستر مخفی مانده اند و به تنهاییقادر به حل و فصل آن نیستند. پیشنهاد می کنیم به یک مشاور ازدواج و خانواده مراجعهنموده و یا راه های دیگر مثل شرکت درکارگاه ها و برنامه های مربوط به روابط زناشویی را امتحان نمایند. زوج های زیادیبوده اند که بعد از توجه و دقت دوباره به رابطه اشان توانسته اند کاری نمایند کهدوباره عاشق یکدیگر بشوند.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 673

به "آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید