آموزش پیشگیری از اعتیاد اولویت اداره کل تعاون آذربایجان شرقی است

به گزارش مجله لیست پیوند، سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: آموزش های کاربردی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی این اداره کل است.

آموزش پیشگیری از اعتیاد اولویت اداره کل تعاون آذربایجان شرقی است

به گزارش خبرنگار از، فتحی سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد در محیط های کارگری گفت: این نشست با هدف آنالیز و ارزیابی رویکرد های پیشگیرانه از مصرف مواد اعتیادآور در محیط های کارگری، شناسایی مهم ترین عوامل موثر در بروز مصرف مواد اعتیادآور در محیط های کار و شناسایی چالش ها، فرصت ها و راه چاره های اجرای برنامه های پیشگیری از مصرف مواد در محیط های کاری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی کارگران و کار فرمایان برگزار گردید.

او برنامه های پیشگیری، ارزیابی و نظارت در سه حوزه کارگری، کارفرمایی و خانواده را از برنامه های مهم این اداره کل در ایجاد حس مشارکت و همکاری با هدف پیشگیری از شیوع اعتیاد در جامعه کار و فراوری مطرح کرد.

فتحی ارائه آموزش های کاربردی در حوزه پیشگیری و نظارت را از مهم ترین اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی این اداره کل مطرح کرد و گفت: سوء مصرف مواد یکی از عوامل مهم در حوداث محیط کار است، بنابراین توجه به ارائه برنامه های آموزشی و پیشگیری از مصرف مواد اعتیادآور در محیط های کاری باید مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به معرفی برنامه کاج در راستای پیشگیری از اعتیاد در محیط های کاری پرداخت و اضافه کرد: ایجاد آرامش و امنیت در محیط کار از مولفه های مهم در حوزه امنیت اجتماعی و در بحث پیشگیری است.

بنا بر آمار منتشر شده، یک سوم جمعیت چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی، معادل یک میلیون و 331 هزار نفر شاغل هستند و نرخ بیکاری در این استان حدود 11 درصد است.

این در حالی است که افزایش شیوع سوء مصرف مواد مخدر بین جمعیت کارگری از دغدغه های اصلی مسوولان آذربایجان شرقی در سال های اخیر بوده است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 460

به "آموزش پیشگیری از اعتیاد اولویت اداره کل تعاون آذربایجان شرقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش پیشگیری از اعتیاد اولویت اداره کل تعاون آذربایجان شرقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید