شروع به کار نخستین کارسوق برنامه نویسی پایتون برای دانش آموزان به وسیله آموزشگاه همراه اول

به گزارش مجله لیست پیوند، نخستین کارسوق برنامه نویسی با موضوع استعدادیابی و مهارت آموزی دانش آموزان در رشته تخصصی پایتون به وسیله آموزشگاه همراه اول و با همکاری اداره سمپاد یزد، در این استان آغاز به کار کرد.

شروع به کار نخستین کارسوق برنامه نویسی پایتون برای دانش آموزان به وسیله آموزشگاه همراه اول

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سیدعلی کارآموز، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم افتتاحیه نخستین کارسوق برنامه نویسی در یزد که با حضور جمعی از مسوولان آموزش و پرورش، آموزشگاه همراه اول و مسوولان استانی و دانش آموزان متوسطه اول مدارس یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: نگاه ما توسعه فناوری دانش بنیان بر اساس رویکرد نوین آموزشی و پرورشی است.

این رویداد که با موضوع استعداد یابی و مهارت آموزی در رشته تخصصی پایتون و با همکاری آموزشگاه همراه اول و سمپاد استان یزد در حال برگزاری است که حرکتی نو در این استان به شمار میرود، در پی آموزش برنامه نویسی به معنای جامع و کامل است تا دانش آموزان استعداد خود را در این عرصه شناسایی نمایند.

رضوی، مدیر استعدادهای درخشان استان یزد هم در این رویداد با بیان اینکه استان یزد خیلی خوش شانس بوده که آموزشگاه همراه اول میان استان های کشور، استان یزد را برای برگزاری این کارسوق انتخاب نموده است، گفت: امیدوارم این رویداد فرصت خوبی برای بروز استعدادهای فزونی که در مدارس استان یزد پراکنده شده اند، باشد.

میثم شوقی، مدیر دپارتمان دانش آموزی آموزشگاه همراه اول نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموزان یزدی، گفت: آموزشگاه همراه اول به عنوان بازوی آموزشی همراه اول در زیست بوم حوزه دیجیتال، در سه بخش کارآموزی، آموزش و دانش آموزی اقدامات مختلفی را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه آموزشگاه همراه با هدف حمایت از نخبگان و مستعدان علمی دانش آموزی، فعالیت های مختلفی ویژه علاقه مندان و افراد مستعد در حوزه های متنوع فناوری دیجیتال انجام می دهد، ابراز کرد: این کارسوق می تواند سرمنشأ اتفاقات تاثیرگذار و مهم در حوزه آموزش برنامه نویسی دانش آموزی باشد و با همکاری مسئولان استانی و نهادهای مختلف استان یزد، قدم های مستمر دیگری برای شناسایی استعدادها و مستعدین واقعی برداشته گردد.

محمد مشیری، دبیر علمی رویداد در ادامه نشست ضمن تبریک به دانش آموزان برای انتخاب شدن از میان 300 دانش آموز شرکت نماینده و ورود به دنیای آی تی، گفت: شرایط استان برای رشد و پیشرفت شما مهیا است و برای موفقیت در این جهت باید کوشش کنید.

وی با بیان اینکه آموزشگاه همراه اول آماده حمایت از دانش آموزان مستعد در حوزه های مختلف است، مطرح نمود: برای این رویداد، زبان برنامه ریزی پایتون را به خاطر ساده بودن و بازی سازی را به علت مجذوب کننده بودن انتخاب کردیم.

الهه نخعی، دبیر اجرایی این رویداد نیز ضمن تشکر از آموزشگاه همراه اول و مسئولان آموزش و پروش استان، اظهار کرد: اولین کارسوق برنامه نویسی شامل کارگاه های حضوری، تیم سازی، منتورینگ و بعلاوه برگزاری چالش های هوش و ریاضیات است که از 15 مرداد ماه شروع شده و با اعلام تیم های برتر در 24 شهریورماه به خاتمه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در مرحله اول آزمون ورودی تعداد 100 نفر از شرکت نمایندگان پذیرفته شده و به کارسوق راه پیدا کردند، یادآور شد: محتوای آموزشی دوره در دسترس این دانش آموزان قرار گرفته و سپس هر هفته دانش آموزان به صورت حضوری با فرآیند تیم سازی و خلق ایده آشنا می شوند؛ در صورت وجود اشکال در تمرین های داده شده با منتورهای خود به صورت حضوری صحبت نموده و اشکالات برنامه نویسی خود را حل می نمایند.

نخعی اضافه کرد: در مرحله سوم و نهایی، دانش آموزان دانسته های خود را تکمیل و از بین موضوعات احتمالی یک موضوع را انتخاب نموده و به صورت گروهی یک بازی ارائه خواهند داد.

ادامه فرآیند کاری نیز به این شکل است که در روز اختتامیه، بازی ها در مرحله اول از نظر فنی بازبینی شده و در صورتی که بدون اشکال باشند ارائه می شوند؛ نهایتا هم از بین 25 تیم موجود 10 تیم به عنوان فزونین ها انتخاب شده و به مرحله اختتامیه راه پیدا می نمایند .

در مرحله اختتامیه نیز سه تیم برتر با حضور داروان انتخاب شده و جوایز ساخت برترین بازی ها و کارگروهی را دریافت می نمایند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1503

به "شروع به کار نخستین کارسوق برنامه نویسی پایتون برای دانش آموزان به وسیله آموزشگاه همراه اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار نخستین کارسوق برنامه نویسی پایتون برای دانش آموزان به وسیله آموزشگاه همراه اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید