کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کرد

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران (پانا) - اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در نشست امروز خود با رای اکثریت خواستار تمدید کنکور نظام قدیم شدند.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کرد

علی امرایی عضو کارگروه آموزش دیده بان شفافیت و عدالت در گفت وگو با پانا ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در نشست امروز کمیسیون قرار شده است نامه ای خطاب به وزیر علوم تهیه گردد که طی آن کمیسیون آموزش خواستار تمدید کنکور سال 1400 با دو نوع سوال برای داوطلبان نظام قدیم و جدید آموزشی شده است.

به گفته وی مرجع تصمیم گیری در این خصوص شورای سنجش و پذیرش دانشجو است که یک نفر از اعضای کمیسیون آموزش مجلس هم در این شورا عضویت دارد.

امرایی اعلام کرد باید منتظر پاسخ وزیر علوم (رئیس شورای سنجش و پذیرش) بمانیم که با در نظر دریافت نامه کمیسیون آموزش تصمیم نهایی بگیرد. اگر این مسئله مورد تأیید شورای سنجش و پذیرش دانشجو قرار گیرد این آخرین باری خواهد بود که داوطلبان نظام قدیم آموزشی با سوالات متناسب با منابع آموزشی زمان تحصیل خود کنکور می دهند.

بعد از برگزاری کنکور سراسری سال 99، بحث بر سر یکدست شدن سوالات کنکور با آرای موافق و مخالف بسیاری پیگیری شد. سازمان سنجش آموزش کشور از مخالفان تمدید کنکور نظام قدیم است و معتقد است که داوطلبان نظام قدیم تا به امروز چندبار فرصت شرکت در کنکور را داشتند بنابراین لازم نیست فرصت دیگری با سوالات جداگانه به آنها داده گردد.

کمیسیون آموزش مجلس از موافقان تمدید کنکور نظام قدیم است و معتقد است در شرایط حاضر در صورتی که داوطلبان نظام قدیم بخواهند در کنکور نظام جدید شرکت نمایند ملزم به تهیه انواع منابع آموزشی و شرکت در کلاس های مختلف هستند که هزینه بالایی بر دوش خانواده ها تحمیل خواهد نمود.

دیدبان شفافیت و عدالت کشور با راه اندازی یک کمپین و با رایزنی های مختلف و شرکت در نشست های مرتبط سعی در احقاق حق آن بخش از داوطلبان کنکور سراسری دارد که خواستار برگزاری آزمون کنکور متناسب با منابع درسی نظام آموزشی خود هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 665

به "کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کرد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید