کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد، علت: نقض تحریم های ایران، واکنش هوآوی: غیرقانونی استجزئیات در??entekhab.ir، 001rk0? @Entekhab-ir

به گزارش مجله لیست پیوند، منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش داده اند کانادا بنا به درخواست مقام های آمریکایی یکی از مدیران ارشد شرکت فناوری هوآوِی را که متهم به نقض تحریم ها علیه ایران است، دستگیر کرد.

کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد، علت: نقض تحریم های ایران، واکنش هوآوی: غیرقانونی استجزئیات در??entekhab.ir، 001rk0? @Entekhab-ir

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش داده اند کانادا بنا به درخواست مقام های آمریکایی یکی از مدیران ارشد شرکت فناوری هوآوِی را که متهم به نقض تحریم ها علیه ایران است، دستگیر کرد.

وانژو منگ، که از اعضای هیئت رئیسه هوآوی و دختر بنیانگذار این شرکت ارائه دهنده سرویس های ارتباطی است بنا به درخواست مقام های آمریکایی در ونکوور دستگیر شده است.

سخنگوی وزارت دادگستری کانادا در بیانیه ای به پایگاه گلوب اند میل گفت: وانژو روز 1 دسامبر در ونکوور دستگیر شد. او برای استرداد به آمریکا تحت پیگرد است.

مقام های قضایی در نیویورک شرکت هوآوی را به نقض تحریم های آمریکا متهم نموده اند. آنها ادعا نموده اند این شرکت محصولات آمریکایی را به ایران و سایر کشورها منتقل نموده اند.

چین در بیانیه ای این اقدام را محکوم نموده و خواهان آزادی وانژو منگ شده است. سخنگوی سفارت چین در کانادا در بیانیه ای گفت: کانادا بنا به درخواست آمریکا یک شهروند چین که هیچ یک از قوانین آمریکا یا کانادا را نقض ننموده، دستگیر نموده است.

وی افزود: چین، به شدت با اینگونه اقدامات که به حقوق انسانی قربانی لطمات جدی وارد می نماید مخالف است و مراتب اعتراض خود را اعلام می نماید.

سخنگوی سفارت چین در کانادا همچنین اعلام کرد از طرف آمریکایی و کانادا خواسته فوراً این شهروند چین را آزاد نمایند.

منبع: خبر فوری
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 188

به "کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد، علت: نقض تحریم های ایران، واکنش هوآوی: غیرقانونی استجزئیات در??entekhab.ir، 001rk0? @Entekhab-ir" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد، علت: نقض تحریم های ایران، واکنش هوآوی: غیرقانونی استجزئیات در??entekhab.ir، 001rk0? @Entekhab-ir"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید