پرسپولیس: تیم ترسناک پیش فصل!

به گزارش مجله لیست پیوند، همه آن هایی که سه بازی تدارکاتی پرسپولیس در تمرینات پیش فصل را دیده اند از کیفیت این تیم تعریف می نمایند و می گویند تیم یحیی چفت و بست خوبی دارد و اصطلاحاً روی پا است. بازی اول با شمس آذر شاید محک خوبی برای تیم یحیی نبود، اما برد 7 گله در این بازی پیغام بزرگی به کل لیگ داشت که قهرمان هرگز کوتاه نخواهد آمد. آن روز آن هایی که بازی پرسپولیس مقابل نماینده قزوین را دیده بودند از ضعف عجیب حریف تازه از لیگ یک صعود نموده، گفتند و علت اصلی این برد فوق العاده را همین مسأله می دانستند، اما همین شمس آذر چند روز بعد نساجی را با یک گل شکست داد و چند موقعیت گل مسلم را هم نزد.

پرسپولیس: تیم ترسناک پیش فصل!

پرسپولیس در بازی دوم تدارکاتی مقابل تیم استقلال خوزستان نهاده شد، اما سیروس پورموسوی سرمربی خوزستانی ها با بازی بسته کمترین موقعیت را به یحیی داد و پرسپولیس تنها با یک پنالتی برنده شد. به سبب بازی تدافعی و بسته حریف، پرسپولیس در این بازی موقعیت های گل بسیار اندکی داشت و به مشکل برخورد، اما در نهایت پیروز شد. با این حساب بازی مقابل این یکی حریف تازه لیگ رجحان شده بار دیگر به یحیی یادآوری کرد مقابل تیم هایی که بسته بازی می نمایند باید طراحی تاکتیکی متنوع تری داشته باشد و البته در حین بازی تصمیماتی بگیرد که شرایط را به سود تیمش تغییر دهد ضمن اینکه بازیکنان طراح و مشخص نماینده اش را آزاد بگذارد.

پرسپولیس در سومین بازی تدارکاتی مقابل پیکان، تیم جوان رسول خطیبی نهاده شد که شاید مثل شمس آذر بازیکن شاخص و مشخص نماینده ای نداشته باشد. با این حال بازی با پیکان از این جهت انتخاب شد تا به خاطر دوندگی بالای این تیم جوان پرسپولیس از این نظر هم تست گردد. پرسپولیس در این بازی نسبت به ملاقات با استقلال خوزستان موقعیت های بیشتری ساخت و همچنان روی پا نشان داد. پیکانی ها هم از کیفیت بالای تیم یحیی تعریف کردند و روی مدعی بودن سرخ ها برای قهرمانی بعدی تأکید داشتند. اتفاقی که حالا نه به خاطر تیم بستن یحیی بلکه آنچه این تیم در زمین ارائه می نماید ملموس به نظر می رسد.

پرسپولیس مقابل پیکان در شرایطی نمایش نسبتاً باکیفیتی ارائه داد که 24 ساعت قبل از آن هم یک بازی سنگین انجام داده بود. البته گل محمدی در هر سه بازی تدارکاتی تیمش طی این دو هفته که تمرینات پیش فصل را شروع نموده به تمام نفرات اصلی و جوانش در طول مسابقه میدان می دهد و با پخش کردن نفرات اصلی، ذخیره و جوان در ترکیب، هر نیمه یک ارنج را به زمین می فرستد و همه زوج ها را در خطوط و جناح های مختلف تست می نماید.

هر چند پرسپولیس در این سه بازی تدارکاتی مقابل سه تیم کم تجربه و کم مهره بازی نموده، اما نکته جالب اینکه در هر سه بازی گل زده و گلی هم نخورده است تا باز هم خط دفاعی یا بهتر بگوییم سازمان دفاعی این تیم نقطه قوتش به حساب بیاید. این اتفاق هم در شرایطی رقم می خورد که در این بازی ها یک نیمه بیرانوند ملی پوش و باتجربه بازی نموده، اما در نیمه دیگر گلر های جوان و کم تجربه ای مثل امیررضا رفیعی و مهرشاد اسدی به میدان رفته اند و آن ها هم امیدوارنماینده ظاهر شده اند، هر چند خودشان هم می دانند در نهایت گلر 3 و 4 خواهند بود.

پرسپولیس امروز و فردا به تمرینات سخت بدنسازی اش ادامه خواهد داد و آدینه احتمالاً با صنعت نفت مصاف خواهد داد، آن هم در شرایطی که از آن روز تا نخستین بازی فصل نو 12 روز فاصله خواهد بود. شاید این آخرین بازی تدارکاتی تیم یحیی باشد. گل محمدی حریفان تدارکاتی اش را طوری انتخاب نموده که بین حریفان 5 هفته ابتدایی اش نباشد.

پرسپولیس با آنچه جوان ها و ستاره هایش طی سه بازی تدارکاتی اخیر ارائه داده اند تیمی امیدوار نماینده نشان داده که همچنان می تواند مدعی جدی قهرمانی باشد، آن هم در شرایطی که تیم یحیی کمبود هایی در بعضی پست ها دارد. سرخ ها همچنان گلر ذخیره شناخته شده و باتجربه ندارند، مهاجم نوک شاخص و بزرگی در این تیم دیده نمی گردد و البته اگر میلاد سرلک سرباز گردد باید یک هافبک میانی مثل عزت اللهی جذب نمایند که فعلاً اتفاقی رخ نداده و هر روز که بگذرد دیر اضافه شدن نفرات نو هم به ضرر خودشان خواهد شد، هم پرسپولیس.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1402 بروزرسانی: 28 تیر 1402 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1651

به "پرسپولیس: تیم ترسناک پیش فصل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس: تیم ترسناک پیش فصل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید