شرایط بازار مسکن سر و سامان می گیرد؟

به گزارش مجله لیست پیوند، مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه ورود واحد های خالی از سکنه تأثیر قابل توجهی در بازار خرید مسکن و اجاره خواهد داشت توضیح داد: سیگنال های مثبتی در بخش مسکن به وجود آمده که موجب تثبیت قیمت مسکن و کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

شرایط بازار مسکن سر و سامان می گیرد؟

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

گسترش نیوز: ابوالقاسم رحیمی انارکی، در مورد راه اندازی سامانه املاک و تاثیر آن بر بازار مسکن گفت: با رونمایی از سامانه املاک واحد های خالی از سکنه شناسایی و اقتصادیات بر آنها اعمال می گردد، بنابراین اگر 2، 3 تا 5 میلیون مسکن خالی از سکنه شناسایی و وارد بازار مسکن گردد تأثیر قابل توجهی در بازار مسکن چه در خرید و چه در بخش اجاره خواهیم داشت.

مدیرعامل بانک مسکن در مورد تحلیل آینده بازار مسکن نیز بیان نمود: بنده درحال حاضر نمی توانم پیش بینی خاصی انجام دهم اما امیدوار هستیم با برنامه هایی که در بخش مسکن در حال اجرا است مثل ورود واحد های خالی از سکنه به بازار مسکن شاهد مناسب تر شدن بازار مسکن باشیم.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم در بحث سامانه تأمین اقتصادی مسکن و زنجیره تأمین مسکن که با تأمین مصالح ساختمانی ارتباط دارد و با اقداماتی که در طرح اقدام ملی مسکن برای کاهش 25 درصدی قیمت تمام شده ساخت صورت خواهد گرفت، سیگنال های مثبتی به بازار مسکن وارد گردد. رحیمی انارکی هم چنین تاکید نمود: امیدوار هستیم این سیگنال های مثبت موجب تثبیت قیمت مسکن و هم چنین کاهش قیمت مسکن گردد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 107

به "شرایط بازار مسکن سر و سامان می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازار مسکن سر و سامان می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید