وزیر خارجه چین اتهامات آمریکا علیه کشورش را دروغ دانست

به گزارش مجله لیست پیوند، وزیر خارجه چین با رد همه انتقادهای مقامات آمریکایی علیه کشورش، با توجه به رویکرد یکجانبه گری ایالات متحده از تمایل پکن برای مناسبات تنگاتنگ تر با اروپا اطلاع داد.

وزیر خارجه چین اتهامات آمریکا علیه کشورش را دروغ دانست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ از ایالات متحده خواست خود را برای همزیستی با قدرتهای در حال ظهور آماده کند.

وی همه انتقادهای آمریکا علیه کشورش را رد نموده و تاکید نمود که چین خواستار یک اتحادیه اروپای متحد و قدرتمند بوده و به دنبال روابط تنگاتنگ تر با اروپا است. وی این مسئله را با توجه به اینکه آمریکا به صورت روزافزون در راستا یکجانبه گری قرار گرفته مهم ارزیابی کرد.

وانگ یی با نگاهی به همکاری های چند جانبه در زمینه تجارت و حمایت از آب و هوا بین چین و اروپا همچنین از رویکرد مبتنی بر علم گرایی بسیاری از کشورهای اروپایی درباره استفاده از فن آوری شرکت هوآووی در اینترنت نسل پنجم کشورهایشان قدردانی کرد.

وی اتهامات آمریکا علیه کشورش را دروغ و کارزار تبلیغاتی دانسته و ابراز امیدواری کرد که آمریکا به عنوان یک ابرقدرت اعتماد در جهان و عقل سلیم خود را از دست ندهد.

مقامات آمریکایی در سخنان خود در کمفرانس امنیتی مونیخ نقدها شدیدی را به چین وارد کردند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی خود در نشست امنیتی مونیخ حرفهایش را با حمله به چین شروع کرد .

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تقابل با چین نیست اضافه نمود : دولت پکن باید شفافتر عمل کند و به حاکمیت دیگر کشورها نیز احترام بگذارد.

وی همچنین گفت که پکن از تکنولوژی های فنی خود برای حمایت از شرکت های دولتی خود استفاده می نماید و جامعه بین المللی باید شدیدا نگران تکنولوژی هوش مصنوعی چین باشد.

اسپر همچنین گفت که چالشهای امنیتی ایالات متحده تغییر نموده است و چالش امنیتی ما در حال حاضر چین است نه روسیه.

اسپر در سخنان خود همچنین با محکوم کردن چین، اضافه نمود که این کشور کمونیست در صدر فهرست مخالفان بالقوه وزارت دفاع آمریکا واقع شده است، همانند روسیه، کره شمالی و ایران و دیگر تهدیدات از سوی گروه های بنیادگرا .

به ادعای اسپر، حزب کمونیست چین و دیگر سازمان های مرتبط با آن شامل ارتش این کشور به طور فزاینده ای تهدیداتی را در خارج از مرزها از جمله در اروپا متوجه دیگران می نمایند .

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفته است: به اعتقاد او حزب کمونیست چین بسیار بیشتر و سریعتر به سوی راستا اشتباه خود در راستای سرکوب داخلی بیشتر، بهره کشی مالی بیشتر و شرایط نظامی تهاجمی تر به پیش می رود .

اسپر در نشست امنیتی مونیخ در ادامه حملات خود علیه چین، مدعی شد که چین ضروری است تا یک کشور معمولی و عادی با سیاست های معمولی باشد و این چیزی است که آمریکا از پکن می خواهد .

پیش از اسپر، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در سخنرانی خود از چین و تکنولوژیهای هوش مصنوعی این کشور به عنوان یک تهدید علیه آمریکا یاد کرد .

وزیر خارجه آمریکا گفت: هواوی و دیگر شرکت های دولتی فناوری چین، به عنوان اسب تروای (سازمان) اطلاعات چین عمل می نمایند.

اتهای پیغام،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 71

به "وزیر خارجه چین اتهامات آمریکا علیه کشورش را دروغ دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین اتهامات آمریکا علیه کشورش را دروغ دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید