ورود شاخص کل به کانال 1.2 میلیون ، آیا امروز بورس جمع می گردد؟

به گزارش مجله لیست پیوند، به گزارش خبرنگاران، در دو هفته اخیر فرایند شاخص کل نزولی بود و امروز نیز با آغاز معاملات بازار سهام عرضه در کلیت بازار باعث شد تا شاخص کل کانال یک میلیون و 300 هزار واحد را نیز از دست بدهد و به یک میلیون و 278 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز فرایندی نزولی داشته و کلیت بازار سهام قفل در صف های فروش است.

ورود شاخص کل به کانال 1.2 میلیون ، آیا امروز بورس جمع می گردد؟

حتی در حال حاضر توانایی خروج از بازار برای سهامداران متضرر شده نیز وجود ندارد و سرمایه آنها در صف های فروش قفل شده است و همین اصرار برای فروش سهام نیز باعث به وجود آمدن صف های فروش است و نقدشوندگی بازار سهام که یکی از ویژگی های مثبت این بازار نسبت به بازارهای موازی بود از بین رفته است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای فملی و فولاد مقاومت قیمتی خود را از دست دادند و در کف قیمت با صف فروش سنگین عرضه شدند.

همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی صف فروش بالایی دارند و عرضه در این نمادها زیاد است، صندوق پالایشی یکم نیز به دلیل فرایند نزولی این نمادها با قیمت های امروز با وجود تخفیف 40 درصدی 8 درصد ضرر نموده است. (نبض بورس)

اما به نظر می رسد بازار امروز در حال تحرکات مثبت است و موج های مثبتی در گروه های فلزات اساسی، نمادهای سیتا و امین که دیروز به قیمت زمان عرضه خود رسیده بودند، خودرو، محصولات شیمیایی چون آریا و نوری دیده می گردد.

ریزش بازار سهام طولانی شده است و از لحاظ تکتیکال باید واکنشی مثبت به ریزش های اخیر شاخص کل داشته باشد اما به نظرمی رسد واکنش مثبت پایدار بازار سهام تا انتخابات آمریکا به تعویق افتاده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 659

به "ورود شاخص کل به کانال 1.2 میلیون ، آیا امروز بورس جمع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شاخص کل به کانال 1.2 میلیون ، آیا امروز بورس جمع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید