ورودی های منطقه سبز بغداد بسته شد

به گزارش مجله لیست پیوند، در پی تشدید مناقشات سیاسی بر سر انتخاب نخست وزیر جدید عراق و بلاتکلیفی رئیس جمهور و تداوم تظاهرات، نیروهای امنیتی عراق، ورودی های منطقه امنیتی سبز بغداد را بستند.

ورودی های منطقه سبز بغداد بسته شد

به گزارش گروه بین الملل مجله لیست پیوند، نیروهای امنیتی عراق، در پی تشدید تهدید بعضی معترضان نفوذی در صفوف تظاهرات نمایندگان برای حمله به منطقه سبز در بغداد، همه ورودی های این منطقه را بستند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، نیروهای ویژه امنیتی، همه ورودی های منطقه سبز را همزمان با انتها مهلت قانونی رئیس جمهور برای انتخاب نخست وزیر جدید از فراکسیون بزرگ تر مجلس، بستند.

پل الجمهوریه منتهی به منطقه سبز بغداد

ائتلاف البناء در مجلس عراق، یکشنبه (دیروز 22 دسامبر)، قصی سهیل وزیر آموزش عالی در دولت پیشبرد امور را برای تشکیل دولت جدید نامزد کرد اما با وجود حمایت بعضی فراکسیون های شیعی و سنی مجلسی از نامزد ائتلاف البناء، رئیس جمهور بار دیگر توپ را به زمین مجلس انداخت و برای بار دوم خواهان تعیین شدن فراکسیون بزرگتر شد.

یک افسر در فرماندهی پلیس بغداد، گفت که کلیه ورودی های منطقه سبز بغداد بسته شده و تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف این ورودی ها برقرار شده تا ازهرگونه حمله غافلگیرنماینده جلوگیری گردد و موانع سیمانی در بعضی ورودی های گذاشته شده است.

به گفته این منبع، معترضان عراقی جاده محمد القاسم در شرق بغداد را با آتش زدن لاستیک خودروها بسته اند و بعضی از معترضان مخالفت خود را با نامزدی شخصیت های سیاسی غیرمستقل برای نخست وزیری اعلام می نمایند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 31

به "ورودی های منطقه سبز بغداد بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودی های منطقه سبز بغداد بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید