واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس ، می خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند

به گزارش مجله لیست پیوند، رحمانی فضلی گفت: خط رسانه ای چند روز گذشته رسانه های خارجی تحریک و تهییج در بورس بود تا مردم به سمتی بروند تا سهام خود را بفروشند.

واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس ، می خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر 27 مرداد ماه در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه یکی از دستورات این جلسه بررسی گزارش دستگاه های مختلف از حمایت از واحدهای تولیدی آسیب دیده در کرونا بود، گفت: اصناف گزارش خوبی در این جلسه داد و مقرر شد که موضوع بررسی کارشناسی شود و به رییس جمهور دهیم تا بتوانند با دستوراتی که می دهند حمایت های لازم با سرعت تداوم دهند تا با مسائل در این واحدها روبرو نشویم.

وی درباره بورس افزود: بورس ابعاد مختلفی دارد و با استقبالی که مردم داشتند تا به امروز گام بلندی را در جذب نقدینگی و هدایت آن داشته اند. همه بورس ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می شوند که این نوسانات باید از طریق کارشناسی و پیش بینی های لازم جبران شود. گزارشی که امروز از بورس داشتیم الحمدلله مناسب بود و قرار شد هماهنگی رسانه ای اینجا انجام شود و همه رسانه ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند تا از تهییج افکار عمومی پرهیز شود، زیرا خط رسانه ای رسانه های خارج از کشور و ماهواره ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم برای فروش سهام خود بوده است.

وزیر کشور ادامه داد: واقعا پیش بینی های ما با توجه به گزارشاتی که در دولت و اینجا داده این بوده که این قضیه به خوبی مدیریت می شود.

رحمانی فضلی درباره مسائل حوزه دارو توضیح داد: امروز وزارت بهداشت توضیح داد که الحمدلله با هماهنگی که با بانک مرکزی در حوزه تامین منابع دارو هستند مسئله ای نخواهند داشت و به ما قول دادند بازار در حد تامین مایحتاج فراهم است و تا آخر سال نیز فراهم خواهد شد.

وی بیان نمود: نگاه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی این است که با افکار عمومی، همراه با افکار عمومی و ارتباطاتی که با مسئولین خواهیم داشت، شرایط را به گونه ای هدایت کنیم که همه فعالیت های در بستر طبیعی و کارشناسی خودش دنبال شود و به مردم هم اطلاع رسانی دقیق کنیم.

وزیر کشور درباره فروش نفت سلف و انتقاداتی که این روزها در این باره می شود، گفت: هفته قبل دو پروژه درباره فروش نفت بود، یکی طرح فروش نفت مدت دار بود به میزان 200 میلیون بشکه که کلیات آن در جلسه سران قوا تصویب شد و مقرر آیین نامه های اجرایی هم دقت لازم شود تا هر وقت آماده شد، ارائه شود. یک بحث دیگر موضوع فروش سلف نفت بود که وزارت نفت مجوز قانونی آن را در بودجه دارد ولی چون به تاخیر افتاد و قبل از اینکه تایید نهایی بشود، اعلام شد و این توقع در مردم بود که امروز اعلام شد که حتما در طرح های بزرگ این چنینی پیوست تبلیغاتی برای اقناع سازی مردم تهیه شود تا مردم دچار بی ثباتی و ضعف تصمیم گیری در روابط اقتصادی خود نشوند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه دشمنان ما در رسانه های به بی ثباتی دامن می زنند، بیان نمود: امیدواریم همه مسائل با اطلاع رسانی درست بتوانیم شرایط کنونی اقتصادی را در افکار عمومی به نحو احسن مدیریت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 547

به "واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس ، می خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس ، می خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید