هوای تهران در آستانه آلودگی

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران (پانا) - شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد 95 قرار گرفته است و هوا قابل قبول است.

هوای تهران در آستانه آلودگی

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد 95 قرار گرفته است و هوای تهران در آستانه آلودگی قرار گرفته است.

این در حالی است که میانگین شاخص در 24 ساعت گذشته بر روی عدد 131 قرار داشت و هوا برای گروه های حساس جامعه ناسالم بود.

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که در صبحگاه روز آدینه (7 آذر 99) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی ازعدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است. در طی روز با افزایش نسبی تندی باد شرایط برای پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد.

با افزایش ترافیک شامگاهی و حاکمیت جو نسبتاً آرام در اواخر وقت آدینه، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوای پایتخت دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز شنبه (8 آذر 99) و شروع تردد خودروها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی می گردد. به تدریج افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و احتمال بارش باران در طی روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. شایان ذکر است که در ساعات پایانی شنبه نیز با توجه به استمرار ناپایداری جوی و بارش باران از غلظت آلاینده ها کاسته شده و پیش بینی می گردد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 722

به "هوای تهران در آستانه آلودگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در آستانه آلودگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید