نقش پررنگ نفت در اقتصاد کانادا

به گزارش مجله لیست پیوند، بانک مرکزی کانادا پیش بینی خود از رشد مالی این کشور در سال 2019 را به 1.7 درصد کاهش داد.

نقش پررنگ نفت در اقتصاد کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لوکس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

این رقم که 0.4 درصد پایین تر از پیش بینی اکتبر سال گذشته است، عمدتا به دلیل بهای پایین نفت در بازارهای جهانی به دست آمده است.

بانک مرکزی کانادا با اعلام این که نرخ بهره را بدون تغییر و در سطح 1.75 درصد ثابت نگه می دارد اضافه نمود: کاهش بهای نفت دارای پیامدهایی بر اقتصاد کانادا است که از جمله آن ها می توان به کاهش حجم تجارت خارجی و سطح درآمد ملی اشاره نمود.

بانک مرکزی کانادا در مورد نرخ بهره اعلام نموده است که سرعت افزایش نرخ بهره بستگی به چشم انداز اقتصاد این کشور خواهد داشت و متمرکز بر قیمت نفت، تجارت جهانی و بازار مسکن در داخل کانادا خواهد بود. همچنین انتظار می رود کاهش بهای نفت به کاهش سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت کانادا و به ویژه در استان نفت خیز آلبرتا منجر گردد.

بانک مرکزی کانادا از تعدیل مخارج خانوار و تامین مالی مناسب برای بازار مسکن از چالش های دیگر اقتصاد کانادا نام برده است.

لازم به ذکر است که اقتصاد کانادا سال 2018 را با عملکردی فراتر از حد انتظار پشت سر گذاشت؛ به گونه ای که نرخ بیکاری به پایین ترین سطح 40 سال اخیر و رشد مالی به سه درصد رسید.

بانک مرکزی کانادا از دسامبر سال گذشته رویکرد محتاطانه تری در مورد افزایش نرخ بهره اتخاذ نموده است، اما تفاوت بین نرخ بهره این دو اقتصاد مطرح آمریکای شمالی احتمالا این بانک را وادار به تجدید نظر در رویکرد خود خواهد نمود. کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی نیز باعث شده است اهمیت جذب سرمایه گذاری خارجی در کانادا افزایش یابد.

منبع: خبر فوری
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 215

به "نقش پررنگ نفت در اقتصاد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پررنگ نفت در اقتصاد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید