نطق تلویزیونی رئیس جمهور آلمان: خطر هنوز رفع نشده است

به گزارش مجله لیست پیوند، رئیس جمهور آلمان در یک نطق تلویزیونی استثنائی خطاب به شهروندان آلمانی خواهان همبستگی جهانی و کوشش های مشترک برای مقابله با بحران کرونا شد.

نطق تلویزیونی رئیس جمهور آلمان: خطر هنوز رفع نشده است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان در یک نطق تلویزیونی ویژه شهروندان آلمانی را که با شرایط سخت در دوران کرونا زندگی می نمایند ستود.

وی شهروندان آلمانی را به صبر، انضباط و همبستگی فراخوانده و تاکید نمود: اینکه اوضاع چگونه ادامه پیدا کند و چه زمانی و چگونه محدودیت ها کاهش یابد مسئله ای نیست که تنها سیاستمداران و کارشناسان درباره آن تصمیم بگیرند، بلکه همه ما با صبر و تحمل و حفظ نظم در این باره تصمیم گیرنده هستیم.

اشتاین مایر که به مناسبت تعطیلات عید پاک سخن می گفت از شهروندان خواست تجربه همبستگی در این بحران را برای زمان های بعد حفظ نمایند. وی تاکید نمود که این همبستگی که شهروندان این روزها از خود نشان می دهند در آینده بیش از پیش مورد احتیاج است.

وی تاکید نمود: جهان بعد از کرونا جهان دیگری خواهد بود. اینکه آن دوران چگونه خواهد بود در دست ما است.

اشتاین مایر در بخش دیگری از این سخنرانی تاکید نمود: ما نمی خواهیم یک جامعه مردد و وحشت زده باشیم. بلکه ما می توانیم جامعه ای با اعتماد به نفس و احترام و اعتماد بیشتر باشیم.

وی همچنین با ابراز خوش بینی نسبت به آینده گفت: ما می توانیم و در این شرایط است که عظیم می شویم.

رئیس جمهور آلمان همچنین خواهان همبستگی آلمان در اتحادیه اروپا شده و گفت: آلمان نمی تواند به صورت قدرتمندانه و سالم از این بحران خارج گردد مگر اینکه همسایگان ما هم قدرتمند و سالم باشند.

وی اضافه کرد: 30 سال بعد از وحدت آلمان و 75 سال بعد از سرانجام جنگ ما آلمانی ها نه تنها به همبستگی در اروپا فراخوانده می شویم، بلکه موظف به انجام آن هستیم.

اشتاین مایر صبح امروز و قبل از ضبط سخنرانی خود با رئیس جمهور ایتالیا تماس تلفنی گرفته و به وی همبستگی آلمان در این شرایط سخت را اطمینان داد. این سومین تماس تلفنی رئیس جمهور آلمان با همتای ایتالیایی خود در جریان بحران کرونا بود.

رئیس جمهور آلمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که این خطر هنوز رفع نشده و بنابراین خوب است که دولت حالا پر قدرت عمل کند.

رئیس جمهور آلمان همچنین خواهان همبستگی جهانی و کوشش های مشترک در مقابله با بحران کرونا شده و این سوال را عنوان نمود: آیا ما در جهان مشترکا به دنبال راهکار ای می گردیم و یا به انزوا تنهایی می رویم؟ دانش و تحقیات در این راستا باید به صورت مشترک انجام گردد و به این ترتیب سریع تر می توان به واکسن و درمان این بیماری دست یافت. وی اضافه کرد: همچنین فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورها هم باید به این امکانات دسترسی داشته باشند.

اشتاین مایر همچنین گفت: بحران کرونا یک جنگ نیست، بلکه آزمونی برای انسانیت ما است.

وی در سرانجام عید پاک را به شهرودان تبریک گفته و بهترین ها را برای آن ها آرزو نموده و از شهروندان خواست از یگدیگر مراقبت نمایند.

این نوع سخنرانی تلویزیونی رئیس جمهور آلمان استثنائی بود و معمولا رئیس جمهور آلمان تنها به مناسبت کریسمس این گونه نطق تلویزیونی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 311

به "نطق تلویزیونی رئیس جمهور آلمان: خطر هنوز رفع نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نطق تلویزیونی رئیس جمهور آلمان: خطر هنوز رفع نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید