مدیریت مصرف و لزوم استفاده بهینه از وسایل برقی

به گزارش مجله لیست پیوند، معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس بر لزوم بهره گیری بهینه از وسایل برقی به ویژه در روز های گرم پیش رو تاکید نمود و گفت: بهره گیری درست و در زمان مناسب از وسایل برقی، تنها راه عبور از اوج بار در تابستان است.

مدیریت مصرف و لزوم استفاده بهینه از وسایل برقی

به گزارش از، مهدی توکلی گفت: برنامه های مدیریت مصرف امسال می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد؛ گرمای زودرس، کاهش شدید مقدار بارندگی و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا باعث شده تا امسال شرایط ویژه ای بر صنعت برق حاکم گردد.

او افزود: به منظور حفظ پایداری شبکه و تامین برق پایدار باید همیشه توازن بین فراوری و مصرف برق و انرژی برقرار باشد، بنابراین زمانی که ظرفیت فراوری کاهش پیدا کند، تنها راه حفظ تعادل شبکه، کاهش مصرف به همان مقدار به ویژه در ساعات اوج بار است.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس با اشاره به اینکه مقدار مصرف تابعی از چگونگی رفتارمصرف کنندگان است ادامه داد: آمار های امسال نشان می دهد که کاهش نزولات آسمانی موجب شده بخشی ازظرفیت فراوری برق و انرژی محدود و از سوی دیگر تغییرات جوی و حاکم شدن گرمای زودرس در منطقه و بعلاوه استفاده بیشتر از تجهیزات برقی بدلیل شیوع بیماری کرونا موجب رشد بی سابقه مصرف برق گرددبه نحوی که از دید مقایسه ای، بیشینه مصرف روزانه برق در منطقه فارس و جنوب کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل یک ماه زودتر وارد فرایند افزایشی شده است که این امر به نوبه خود هشدار آمیز است.

این مقام مسئول در شرکت برق منطقه ای استان فارس افزود: در این بین گروهی از مشترکان الگوی صحیح مصرف را رعایت می کنند که جای قدردانی دارد و گروهی دیگر از مشترکان کمتر به رعایت الگوی مصرف بهینه توجه دارند که به اسم مشترکان پر مصرف شناخته می شوند و تنها راه عبور بدون خاموشی از اوج بار تابستانی توجه بیشتر این گروه از مشترکین به تغییر الگوی مصرفشان است.

توکلی گفت: در صورتی که مشترکان پرمصرف با اصلاح الگوی مصرف خود استفاده صحیح و در زمان منا سب و سایل برقی را در خصوص توجه قرار دهند علاوه بر عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی بدون هرگونه خامو شی، زمینه تامین بدون دغدغه برق مورد احتیاج همه گروه های حساس از جمله بیمارستان ها، مراکز آموزشی، دانشجویان و دانش آموزان را که برنامه های خود را بصورت مجازی دنبال می کنند فراهم می گردد.

به گفته او برنامه های مدیریت مصرف تنها متمرکز بر مشترکین خانگی نیست و برنامه های متنوعی به منظور کاهش مصرف برق ادارات و سازمان های دولتی و مدیریت مصارف صنعتی و کشاورزی بر مبنای ارائه مشوق در نظر گرفته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1150

به "مدیریت مصرف و لزوم استفاده بهینه از وسایل برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت مصرف و لزوم استفاده بهینه از وسایل برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید