ماجرای حذف پیامک برای تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان

به گزارش مجله لیست پیوند، در شرایطی که به تازگی مشتریان بانک ملی پیامکی مبنی براینکه دریافت پیامک تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان به زودی فقط به وسیله اپلیکیشن های این بانک امکان پذیر خواهد بود، دریافت نموده اند، این بانک توضیحات خود را در این زمینه خاطرنشان کرد.

ماجرای حذف پیامک برای تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان

به گزارش ایسنا، بانک ملی در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: ارسال پیغامک های تراکنشی یکی از خدماتی است که سیستم های بانکی کشور به مشتریان خود ارائه می دهند. در راستای تأمین هزینه های ارائهٔ این خدمت، هر یک از بانک های کشور سیاست های خاص خود را در پیش گرفته اند. بعضی از بانک ها هزینه ارسال این پیغامک ها را به طور کامل از مشتریان خود دریافت می نمایند و بعضی از بانک ها پیغامک های خُرد را برای مشتریان ارسال نمی نمایند.

بانک ملی ایران، در راستای مشتری مداری، بخشی از پرداخت هزینه های ارسال پیغامک را بر عهده گرفته است تا کمترین مقدار هزینهٔ آبونمان پیغامک (سالانه 6000 تومان) را در شبکه بانکی از مشتریان خود دریافت کند.

در آستانه افزایش هزینه ارسال پیغامک ها به صورت سالانه، بانک ها ناچار به افزایش هزینه آبونمان پیغامک های تراکنشی خواهند بود. ساده ترین راه چاره برای مواجهه با این افزایش هزینه، دریافت آبونمان بیشتر از مشتریان بانک هاست؛ اما این اقدام بار اقتصادی بیشتری را به مشتریان بانک تحمیل می نماید. از سوی دیگر، راه چاره بعضی بانک ها برای مدیریت این هزینه ها عدم ارسال بخشی از پیغام های تراکنشی به مشتریان بوده است. در این میان، بانک ملی ایران در صدد ارائه راه چارهی خلاقانه برای مشتریان این بانک است که طبق آن، بار این افزایش قیمت به مشتریان بانک تحمیل نشود و در عین حال، همه پیغام های تراکنشی نیز به دست مشتریان برسد.

در این راستا بانک ملی ایران، از تاریخ 2 اسفند 1400 ارسال بخشی از پیغامک های بسیار خرد (کمتر از 30 هزار تومان) خود را بر بستر دیجیتال و در اپلیکیشن های رسمی این بانک انجام خواهد داد. طبق این طرح، ارسال پیغام تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان، به جای پیغامک به وسیله اپلیکیشن های رسمی بانک ملی ایران، یعنی پیغام رسان بانکی بله و نشان بانک و بام انجام خواهد شد.

با اجرایی شدن این طرح، بانک ملی ایران نه تنها اطلاع رسانی تمامی تراکنش های بانکی را انجام می دهد، بلکه هزینه مضاعفی را نیز به مشتریان خود تحمیل نمی نماید و کماکان با دریافت تنها 6000 تومان به صورت سالانه، کمترین مقدار دریافتی از مشتریان بابت آبونمان پیغامک را در شبکه بانکی کشور دارا خواهد بود.

علاوه بر مزایای فوق، مشتریان بانک ملی ایران می توانند از مزایای ویژگی کاربردی مدیریت اقتصادی شخصی در پیغام رسان بانکی بله به صورت رایگان نیز استفاده نمایند. مدیریت اقتصادی شخصی این امکان را برای مشتریان فراهم می نماید تا با دسته بندی پیغام های تراکنشی خود، عایدی ها و هزینه های شان را بهتر مدیریت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1431

به "ماجرای حذف پیامک برای تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حذف پیامک برای تراکنش های کمتر از 30 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید