فعالیت هفت مرکز شبه خانواده در بخش غیردولتی کرمانشاه

به گزارش مجله لیست پیوند، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از فعالیت هفت مرکز شبه خانواده در بخش غیردولتی کرمانشاه خبر داد.

فعالیت هفت مرکز شبه خانواده در بخش غیردولتی کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران از کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : مراکز نگهداری در 2 بخش نگهداری از افراد دارای معلولیت و سالمندان و بخش دیگر آسیب دیدگان اجتماعی فعال هستند.

او گفت : حوزه آسیب دیدگان اجتماعی مسئولیت آن دسته از بچه هایی که به دلایل مختلف بی پرست یا بی خانمان شده اند را به عهده می گیرد که در کرمانشاه هفت مرکز غیردولتی که به مراکز شبه خانواده معروف اند با نظارت بهزیستی از این بچه ها نگهداری می کنند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه اضافه کرد: بچه ها تازه متولد شده تا سه سال در مرکز شیرخوارگان که یک مرکز دولتی است نگهداری می شوند و بچه ها 2 تا 6 سال در مرکز نوباوگان و بچه ها 6 تا 12 سال و 12 تا 18 سال در مراکز دیگری نگهداری می شوند.

محمدی اضافه کرد: آمار درست بچه ها نگهداری شده در این مراکز به علت ترخیص، ورود بچه ها نو و یا پذیرش مسئولیت آنان از طرف برخی خانواده متغیر است.

او ادامه داد: اولین شرط نگهداری این بچه ها، بی سرپرست یا بدسرپرست بودن آن ها بوده و علاوه بر آن با دستور قضائی و پیگیری مددکاری، بچه ها را پذیرش می کنیم؛ سن قانونی نگهداری از این بچه ها 18 سال بوده و از سن 6 سالگی تفکیک دختران و پسران صورت می گیرد.

محمدی گفت: خانواده هایی که برای فرزند خواندگی به این مراکز مراجعه می کنند اکثراً متقاضی کودک کم سن و سال و دختر بوده و با بالا رفتن سن، متقاضی برای کودک کم می شود.

او گفت: اولویت واگذاری فرزند خواندگی باخانواده هایی است که فرزند نداشته، دارای تمکن مالی بوده و ساکن استان کرمانشاه باشند و این خانواده ها باید از نظر روانشناس ما و کمیته فرزندخواندگی شرایط روحی و روانی مناسب را دارا باشند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه اضافه کرد: بچه هایی که به عنوان فرزندخوانده وارد یک خانواده می شوند ممکن است به علت دیر انس گرفتن با افراد خانواده، دارای مسائلی از قبیل ناسازگاری بوده، که در برخی مواقع موجب بازگشت کودک به مراکز نگهداری می شود.

محمدی اضافه کرد: بچه ها در بدو ورود به مراکز نگهداری دارای مسائل روحی عاطفی هستند و هم چنین بچه ها خیابانی مورد آزار و اذیت خانواده و یا دیگران قرار گرفته که همشهریان در صورت مشاهده چنین مواردی با قید فوریت موضوع را به خط رایگان اورژانس اجتماعی به شماره 123 گزارش دهند .

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1279

به "فعالیت هفت مرکز شبه خانواده در بخش غیردولتی کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت هفت مرکز شبه خانواده در بخش غیردولتی کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید