شکارچی شگفت انگیزی که در اعماق زمین زندگی می نماید!

به گزارش مجله لیست پیوند، یکی از عجیب ترین کروکودیل های دنیا، کروکودیل نارنجی است. در حقیقت تیمی پژوهشی که دنبال نشانه های زندگی انسان های نخستین به غاز آباندا در گابن رفته بود، به صورت اتفاقی این موجودات شگفت انگیز را پیدا کردند.

شکارچی شگفت انگیزی که در اعماق زمین زندگی می نماید!

به گزارش خبرآنلاین؛ کروکودیل های نارنجی گابون از خانواده کروکودیل های کوتوله هستند که به ندرت طول بدنشان بیشتر از یک متر و نیم می گردد. ویژگی اصلی آن ها همانطور که از نامشان پیداست، رنگ نارنجی خاص پوستشان است. به باور دانشمندان زندگی در غار و برخورد با موادی که خاصیت سفیدکنندگی دارند، سبب شده است که پوست آن ها به این رنگ درآید.

کروکودیل ها چطور به غار های آباندا رسیده اند؟

غار هایی که کروکودیل های نارنجی در آن ها پیدا شده اند به نام غار های آباندا شناخته می شوند. غار های آباندا در واقع از دو شبکه غار مستقل تشکیل شده اند و در کنار عجیب ترین گونه های کروکودیل دنیا، محل زندگی بیش از صدهزار خفاش هستند.

دانشمندان هنوز به یقین نرسیده اند که این کروکودیل های نارنجی عجیب چطور به این غار ها رسیده اند. بیشتر نقاط دسترسی غار، حفره های عمودی هستند. البته حفره های افقی هم وجود دارند که با آب پر و خالی می شوند و گمان بر این است که نخستین کروکودیل ها به وسیله آن ها به غار وارد شده باشند.

شباهت کروکودیل های نارنجی به کروکودیل های کوتوله آفریقایی بسیار زیاد است، اما نمی توان از تفاوت های بزرگشان هم چشم پوشید. نخستین تفاوت رنگ نارنجی بدنشان است که در نور کافی کاملا عیان می گردد. دومین تفاوت در چشم های تقریبا قرمز رنگ این گونه است که احتمالا به علت محیط تاریک غار بینایی خوبی هم ندارند. در نهایت رژیم غذایی آن ها است که به علت زندگی در غار محدود به خفاش، صدف و حلزون شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1632

به "شکارچی شگفت انگیزی که در اعماق زمین زندگی می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچی شگفت انگیزی که در اعماق زمین زندگی می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید