ساماندهی سافاری در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است

به گزارش مجله لیست پیوند، ایرنا/ براساس سخنان مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور، ساماندهی سافاری در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است.

ساماندهی سافاری در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است

جریان چیست؟

سافاری رشته جدید ورزشی در گردشگری سفری محسوب می شود که به آن وحش گشت (safari) نیز می گویند و در واقع ورزشی یا تلفیق از آفرود، رالی و کمپینگ است.

این رشته ورزشی گردشگری امروزه در کشور از استقبال بسیار خوب خانواده ها به ویژه جوانان برخوردار است و توانسته جایگاه خوبی در بین دوستداران گردشگری به ویژه در مناطق مرتفع، شن زار، کویری و جنگلی پیدا کند.

در واقع سافاری یکی از ظرفیت های جدید حوزه گردشگری - ورزشی به شمار می رود که به رونق صنعت گردشگری کمک شایانی کرده است.

اردشیر درویشی گفت: سافاری و بوم گردی باعث رونق گردشگری خواهد شد و ساماندهی سافاری توسط وزیر گردشگری به عهده این کانون گذاشته شده است.

وی افزود: در آینده نزدیک ساماندهی کل سافاری کشور به صورتی که به جاذبه های طبیعی لطمه وارد نکند، بطور کارشناسی مدیریت خواهد شد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شرح داد: بحث صیانت از خودروهای تاریخی نیز که دبیر خانه آن بر عهده کانون جهانگردی بوده، در دستور کار قرار گرفته است.

درویشی ابراز داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور قدمتی بالغ بر 85 ساله دارد و در راستای توسعه گردشگری قدم های مثمر ثمری برداشته است.

وی تاکید کرد: رالی تورهای گردشگری در استان های مختلف کشور برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین خانواده ها بسیار فعال است.

مدیرحوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: این حوزه در سراسر کشور راه اندازی و با استقبال خیلی روبرو شده است.

درویشی شرح داد: برنامه های رالی تورهای گردشگری خانوادگی است و یکی از بهترین راه های توسعه و بهتر شدن گردشگری می شود.

وی تاکید کرد: بحث موتور سواری و موتورهای استریت درون شهری نیز در حال ساماندهی است.

مدیرحوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ابراز داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حوزه اتومبیل رانی راه اندازی شد و این استان تنها استانی است که تصدی حوزه اتومبیل رانی را یک خانم به عهده گرفته است.

وی با اشاره به توانمندی سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امید است با همراهی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گام های موثری را در رابطه با توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در زمینه سافاری، طبیعتگردی و بومگردی بردارد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 828

به "ساماندهی سافاری در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی سافاری در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید