دیپلمات روس: روابط سیاسی مسکو-لندن عملا مرده است

به گزارش مجله لیست پیوند، سفیر روسیه در انگلیس، با اشاره به اینکه روابط سیاسی دو کشور تقریباً مرده است، تأکید کرد: تصمیم لندن درباره افزایش توان هسته ای این کشور، مغایر با توافقات بین المللی در عرصه عدم گسترش هسته ای است.

دیپلمات روس: روابط سیاسی مسکو-لندن عملا مرده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آندری کلین سفیر فدراسیون روسیه در لندن در مصاحبه ای با یک شبکه رادیویی انگلیسی اظهار داشت که روسیه و انگلیس به همکاری های دوجانبه در مسائل مالی و فرهنگی ادامه می دهند، ولی در عرصه سیاسی روابط دو کشور تقریباً مرده است.

این دیپلمات روس شرح داد: دولت انگلستان بخش اساسی روابط دوجانبه را از بین برده است. روابط مسکو و لندن تنها در زمینه های مالی و فرهنگی حفظ شده، ولی در عرصه سیاسی، این روابط عملا مرده است. برای اینکه انگلیس خط مشی خصمانه ای در برخورد با روسیه در پیش گرفته که از دید طرف روسی قابل درک نیست.

کلین یادآور شد: مقامات لندن تکیه خود را به روی اتهام زنی به روسیه در عرصه نقض حقوق بشر قرار داده اند، در حالی که این موضع گیری غیرسازنده است برای اینکه هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که در آن نقض حقوق بشر دیده نگردد. هر کشوری مسائل و برخوردهای خود را با موضوع حقوق بشر دارد که ممکن است در کشور دیگری متفاوت باشد و این موضوع مربوط به حاکمیت کشورها می گردد.

سفیر روسیه همچنین در پاسخ به سئوال دیگری اظهار داشت که انگلیس با انتخاب خط مشی گسترش توان بالقوه هسته ای خود، بعضی توافقات بین المللی را نقض نموده است. به گفته وی، قصد این کشور برای افزایش کلاهک های هسته ای تا 40 درصد، جامعه دنیای را دچار تعجب کرد.

آندری کلین ادامه داد: این تصمیم نقض توافقنامه مربوط به عدم گسترش هسته ای و بسیاری دیگر از توافقاتی است که درباره کاهش کلاهک های هسته ای امضاء شده اند.

این دیپلمات همچنین اظهار داشت که روسیه به مذاکرات خود با ایالات متحده در عرصه سلاح های هسته ای ادامه می دهد، در حالی که طرف آمریکایی خواهان پیوستن چین به این گفت وگوها شده است. وی اضافه نمود: ما می گوییم: بسیار خب. در این صورت انگلیس و فرانسه نیز باید در این مباحثات شرکت داشته باشند. اکنون با تصمیم لندن درباره افزایش توان بالقوه هسته ای خود، معین شده که دیدگاه ما در این باره درست بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 957

به "دیپلمات روس: روابط سیاسی مسکو-لندن عملا مرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: روابط سیاسی مسکو-لندن عملا مرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید