خبرنگاران دومین جلسه معین دستمزد کارگران، امروز برگزار می گردد

به گزارش مجله لیست پیوند، تهران - خبرنگاران - دومین جلسه شورای عالی کار برای مشخص دستمزد کارگران در سال 99 به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساعت 14 امروز برگزار می گردد.

خبرنگاران دومین جلسه معین دستمزد کارگران، امروز برگزار می گردد

نخستین جلسه تعیین مزد، دوشنبه گذشته با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در وزارتخانه بدون نتیجه انتها یافت و مقرر شد صبح امروز (چهارشنبه) کمیته دستمزد با ریاست حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت کار برای کم کردن اختلاف نظرها تشکیل گردد.

پیش از این سبد معیشت کارگران با توجه به نرخ تورم اعلامی مرکز آمار، چهار میلیون و 940هزار تومان تعیین شده بود که در مقایسه با سبد معیشت سال گذشته یک میلیون و 190 هزار تومان افزایش داشت.

محمد شریعتمداری پس از برگزاری مراسم اولین جلسه تعیین مزد کارگران در سال 99 گفت که در تأمین حداقل معیشت کارگران عقب ماندگی داریم و کوشش می کنیم این موضوع را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگاران، در 28 اسفندماه سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، انتها دستمزد سال 98 کارگران برای حداقلی بگیران (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان تعیین کرد.

همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان سایر سطوح مزدی شناخته می شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 272

به "خبرنگاران دومین جلسه معین دستمزد کارگران، امروز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دومین جلسه معین دستمزد کارگران، امروز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید