حدود 13 میلیارد تومان قیر یارانه ای به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت

به گزارش مجله لیست پیوند، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: 12 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار تهیه قیر یارانه ای امسال از سوی این اداره کل به شهرداری های استان جهت آسفالت معابر مورد محلات هدف باز آفرینی شهری تخصیص یافت.

حدود 13 میلیارد تومان قیر یارانه ای به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت

به گزارش خبرنگاران از زاهدان ، عطاء اله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: این اعتبار از محل اعتبارات شرکت ملی بازآفرینی شهری در قالب اسناد خزانه تامین و به منظور بهسازی معابر منطقه ها حاشیه شهر های استان در اختیار شهرداری ها قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین این اداره کل امسال علاوه بر تخصیص اعتبار قیر، حدود 6 میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی به منظور کمک به اجرای پروژه های عمرانی در منطقه ها حاشیه شهر های زاهدان و سراوان به شهرداری این دو شهر اختصاص داد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان حاشیه نشینی را یکی از چالش های مهم شهری استان برشمرد و گفت: این اداره کل در کنار کمک به شهرداری ها به منظور بهبود هر چه بهتر شرایط ساکنان منطقه ها حاشیه شهر های استان، چهار شهر زاهدان، زابل، خاش و سراوان را با گستره سه هزار و 438 هکتار و 266 هزار و 885 نفر جمعیت را جهت ساماندهی و توانمندسازی و بازآفرینی شهری مصوب کرده است.

وی افزود: در این راستا این اداره کل با هدف ارتقای شاخص های آموزشی، فرهنگی، توانمندسازی و خدماتی در محلات حاشیه چهار شهر مورد هدف باز آفرینی شهری سیستان و بلوچستان اقداماتی نظیر زیرسازی و آسفالت محلات، احداث فضای آموزشی و مراکز بهداشتی و ساخت مراکز ترک اعتیاد و برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای به منظور هدایت افراد به بازار کار را در اولویت کاری خود قرار داده که برخی از آن ها برای نخستین بار در استان در حال اجراست.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 1265

به "حدود 13 میلیارد تومان قیر یارانه ای به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت" امتیاز دهید

2 کاربر به "حدود 13 میلیارد تومان قیر یارانه ای به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 13 میلیارد تومان قیر یارانه ای به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید