بولتون: دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است، ترامپ یک نابهنجاری است

به گزارش مجله لیست پیوند، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید با تاکید بر اینکه دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است ترامپ را یک نابهنجاری دانست که هیچ استراتژی جدی را در سیاست امنیت خارجی آمریکا دنبال نمی کند.

بولتون: دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است، ترامپ یک نابهنجاری است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه با آر ان دی آلمان درباره امنیت هسته ای برای بشریت حدود 75 سال بعد از بمباران هسته ای هیروشیما گفت: متاسفانه دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است.

وی این ناامنی را تنها مربوط به دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ندانسته و گفت: بعد از دوران 8 ساله ریاست جمهوری باراک اوباما غرب تضعیف شده بود. در این میان البته تهدیدات هسته ای در دنیا افزایش پیدا کرده است.

بولتون دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی را عملا بی نتیجه ارزیابی کرده و گفت: ترامپ فکر می کند مناسبات شخصی کلید حل همه مسائل است، اما به این سادگی ها نیست. برنامه های هسته ای کره شمالی همچنان ادامه دارد.

بولتون تاکید کرد که برای کره شمالی 3 سال و نیم ریاست جمهوری ترامپ 3 سال و نیم پیشبرد برنامه های هسته ای بود. کسی که خواهان خلع سلاح اتمی است اما اجازه می دهد زمان همچنان بگذرد هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا این گونه ارتباطات را هرگز درک نکرده است. ترامپ هیچ درکی از تسلیحات اتمی ندارد. وی هیچ علاقه ای به تفکر عمیق تر در این باره از خود نشان نمی دهد.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا همچنین گفت که ما به قراردادهای خلع سلاح جامعی نیاز داریم که با شرایط جدید منطبق باشد.

بولتون در بخش دیگری از این مصاحبه ترامپ را یک نابهنجاری دانست که در سیاست امنیتی ایالات متحده یک استراتژی جدی را دنبال نمی کند.

وی درباره طرح ترامپ برای بازگرداندن بخشی از نیروهای آمریکایی از خاک آلمان گفت: ترامپ می خواهد تنها به نوعی آلمان را تنبیه کند. این یک خطای بزرگ بود. وی اضافه کرد: اما من اعتقاد دارم که نسبتا کار ساده ای است که این تصمیم را اصلاح کرده و آسیب های آن را محدود کنیم، حداقل اگر ترامپ در انتخابات ماه نوامبر شکست بخورد.

وی در ادامه تاکید کرد که پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شرایط را پیچیده می کند. بولتون گفت: دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ می تواند خسارت های زیادی که قبلا در بسیاری زمینه ها رخ داده را به صورت چشمگیری تشدید کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 532

به "بولتون: دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است، ترامپ یک نابهنجاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: دنیا در سال های اخیر ناامن تر شده است، ترامپ یک نابهنجاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید