به زودی ماهواره ای در فضا منفجر می گردد

به گزارش مجله لیست پیوند به نقل از اسپیس، یک ماهواره تلویزیونی به دلیل تصادفی در فضا، طی هفته های آینده منفجر می گردد. شرکت بویینگ ماهواره Spaceway-1 را ساخته و DirecTV اپراتور آن است. البته ماهواره Spaceway-1 در حال حاضر فعال نیست و کمیسیون فدرال ارتباطات برای کاهش خسارت های احتمالی به ماهواره های دیگر اجازه داده اپراتور مذکور Spaceway-1 را به ارتفاعی بالاتر در مدار زمین ببرد.

به زودی ماهواره ای در فضا منفجر می گردد

این ماهواره از سال 2005 میلادی در ارتفاع 35400 کیلومتری زمین، مدار می زند و پوشش تلویزیونی با کیفیت بالا را فراهم می کرد، اما بعدا فقط نقش یک ماهواره پشتیبان را داشت.

در دسامبر 2019 میلادی این ماهواره دچار یک اختلال اساسی شد و همین امر خسارت غیرقابل جبرانی به باتری های آن وارد کرد. هرچند Spaceway-1 در ماه های اخیر برای تامین انرژی مورد احتیاج خود از پنل های خورشیدی اش استفاده می کرد، اما باید باتری های آن را فعال کرد.

طبق بیانیه این شرکت در 25 فوریه امسال میلادی باتری های خسارت دیده احتمالا پس از فعال شدن، منفجر می شوند و علاوه بر Spaceway-1، ماهواره های اطراف را نیز از بین می برند. درهمین راستا DirecTV از کمیسیون فدرال ارتباطات درخواست نموده تا ماهواره را به مدار بالاتری به نام مدار قبرستان در ارتفاعی 300 کیلومتر بالاتر از مکان فعلی آن ببرد تا در آنجا منفجر گردد.

معمولا از سرویس خارج کردن ماهواره ها شامل آزاد کردن به جامانده سوخت آن است اما این فرایند ممکن است چندماه طول بکشد . اما این ماهواره در معرض انفجار است و چند ماه فرصت ندارد.

بنابراین کمیسیون فدرال ارتباطات درخوسات DirecTV را برای از سرویس خارج کردن Spaceway-1 تایید نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 119

به "به زودی ماهواره ای در فضا منفجر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی ماهواره ای در فضا منفجر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید