بلینکن: به رغم اختلافات همکاری با روسیه ممکن است

به گزارش مجله لیست پیوند، فکر می کنم نگرانی مشترک عمیقی نسبت به بعضی از اقدامات تهاجمی روسیه وجود دارد. سیستم های تسلیحاتی جدید که روس ها در حال ساخت و توسعه آن ها هستند جزء نگرانی های واشنگتن محسوب می شوند.

بلینکن: به رغم اختلافات همکاری با روسیه ممکن است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای با شبکه یورونیوز تأکید کرد، علیرغم احتمال همکاری میان آمریکا و روسیه، واشنگتن و متحدان اروپایی اش دست از مقاومت در برابر اقدامات تهاجمی روسیه بر نخواهند داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در این مصاحبه گفت: ممکن است حوزه هایی وجود داشته باشند که ما با روسیه همچنان بتوانیم همکاری کنیم. به عنوان مثال آمریکا توافق استارت نو با روسیه را برای پنج سال دیگر تمدید کرد.

وی اضافه کرد: حوزه های دیگری نیز در موضوع ثبات استراتژیک من جمله کنترل تسلیحاتی وجود دارند که ممکن است راهی برای همکاری با یکدیگر برای آن پیدا کنیم اما این مانع ما و شرکا و متحدانمان از ایستادن در برابر اقدامات تهاجمی روسیه نخواهد شد.

بلینکن گفت: روسیه یکی از موضوعات مهم در نشست های اخیر ناتو در سطح وزرای امور خارجه بود.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: فکر می کنم نگرانی مشترک عمیقی نسبت به بعضی از اقدامات تهاجمی روسیه وجود دارد. سیستم های تسلیحاتی جدید که روس ها در حال ساخت و توسعه آن ها هستند جزء نگرانی های واشنگتن محسوب می شوند.

این دیپلمات ارشد آمریکایی توضیح داد: فکر می کنم که ارزیابی مشترکی از چالش بوجود آمده توسط روسیه و همچنین تعهد مشترکی برای متحد شدن به منظور رسیدگی به این چالش وجود دارد. به نظر من همه باهوش هستیم و این چالش را می بینیم.

الکساندر گروشکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه به رسانه ها گفت، ناتو به رویارویی با روسیه ادامه داده و در کوشش هایش برای تشکیل مأموریت جدید خود در این شرایط امنیتی جدید از اصطلاحا تهدید از شرق استفاده می نماید.

وی اضافه کرد: ائتلاف ناتو در سال های اخیر با هدف اقناع افکار عمومی در کشورهای غربی نسبت به افزایش کوشش های نظامی اش در شرق، بهانه ها و مناقشات متعددی تراشیده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 942

به "بلینکن: به رغم اختلافات همکاری با روسیه ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: به رغم اختلافات همکاری با روسیه ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید