بایدن دشمنی با شرکت های فناوری چینی را ادامه می دهد

به گزارش مجله لیست پیوند، دولت رئیس جمهور جدید آمریکا تصمیم دارد قانونی که در دوره دونالد ترامپ ارائه و شرکت های فناوری چینی را هدف گرفته بود، اجرا کند. اما گروه های مختلف نسبت به اجرای آن اعتراض دارند.

بایدن دشمنی با شرکت های فناوری چینی را ادامه می دهد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دولت بایدن تصمیم دارد تا بعضی از قوانینی که در دوره دونالد ترامپ ارائه شده بود را اجرا کند. هدف این قوانین شرکت های فناوری چینی بودند که تهدیدی برای آمریکا به حساب می آیند. از سوی دیگر بایدن در حالی تصمیم دارد این قوانین را اجرا کند که بسیاری از کسب و کارهای این کشور نسبت به آن معترض هستند.

وزارت بازرگانی آمریکا در روزهای آخر فعالیت دولت ترامپ و با هدف رسیدگی به نگرانی های مربوط به زنجیره تأمین فناوری اطلاعات و ارتباطات، رأی نهایی درباره قانونی موقتی را صادر کرد که پس از انتها 60 روز مهلت اظهار نظر عمومی، لازم الاجرا خواهد بود.

به همین دلیل روز گذشته سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه ای بیان کرد تا 22 مارس نظرات عموم مردم درباره قانون را دریافت می نماید. پس از این تاریخ قانون مذکور اجرایی می گردد.

اتاق بازرگانی آمریکا و گروه هایی که نماینده صنایع عظیم این کشور هستند در نامه ای به وزارت بازرگانی به نگرانی های خود در این باره اشاره و بیان کردند قانون مذکور قدرت نامحدودی در اختیار این وزارتخانه قرار می دهد تا بدون انجام مراحل قانونی، پاسخگویی، شفافیت یا هماهنگی با سایر برنامه های دولت، در هرگونه معامله تجاری بین شرکت های آمریکایی و همتایان خارجی آنها دخالت کند که شامل فناوری هستند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 921

به "بایدن دشمنی با شرکت های فناوری چینی را ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن دشمنی با شرکت های فناوری چینی را ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید